2010. november. 19. 11:47 MTI Utolsó frissítés: 2010. november. 19. 11:49 Világ

Amerika tankokat vet be Afganisztánban

Az Egyesült Államok most először küld harckocsikat Afganisztánba, hogy azokat a tálibok elleni, 2001 óta tartó háborúban bevesse - adta hírül pénteki számában a Washington Post című amerikai napilap.

Tankokat állít hadrendbe az Egyesült Államok Afganisztánban - írja a Washington Post. Az újság meg nem nevezett amerikai tisztségviselőket idézve arról számolt be, hogy David Petraeus, az Afganisztánban állomásozó nemzetközi erők főparancsnoka még októberben hagyta jóvá az új harci járművek hadrendbe állítását. "Az Afganisztán délnyugati részén bevetésre kerülő M1 Abrams harckocsik hozzásegítik a szárazföldi erőket ahhoz, hogy  nagyobb távolságból célozhassanak a felkelőkre, mint amit az eddig használt katonai járművek lehetővé tettek." - írja a The Washington Post. Az első ütemben 16 tankot állítanak hadrendbe a déli Helmand tartomány bizonyos területein.

James Conway amerikai tábornok a csapatkivonás 2011-re kilátásba helyezett  megkezdése kapcsán elmondta, hogy az ázsiai ország déli, a tálibok erős befolyása alatt álló részén "csak néhány év múlva" lesz esedékes az afgán állam biztonságáért vállalt felelősség átadása a helyi erők kezébe. Azt David Petraeus is megjegyezte, hogy a kivonulás időpontját az Afganisztánban fennálló helyzet függvényében rugalmasan kell kezelni.

Hirdetés
Címkék
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.