2010. november. 04. 05:06 MTI Utolsó frissítés: 2010. november. 04. 10:01 Világ

Leállt hajtómű miatt hajtott végre kényszerleszállást egy Airbus A380

Kényszerleszállást hajtott végre csütörtökön a Singapore-i repülőtéren a Qantas ausztrál légitársaság egyik utasszállító repülőgépe.

Az első hírek még arról szóltak, hogy az Airbus A380-as típusú gép az indonéziai Batam szigete felett lezuhant, a Qantas légitársaság szóvivője nem sokkal később azonban cáfolta mindezt. A szóvivő szerint a pilóta motorhiba miatt az egyik hajtómű leállítására kényszerült, de ennek ellenére a gép a szingapúri repülőtéren sikeres kényszerleszállást hajtott végre.

A városállam hatóságai közölték, hogy a gépen tartózkodó 433 utasnak és a 26 fős személyzet tagjainak nem esett bántódása. Ezt később az ausztrál külügyminisztérium megerősítette. Az utasszállító repülőgép Londonból Szingapúr érintésével Sydneybe tartott. A motorhiba a Szingapúrból való felszállás után történt az indonéz légtérben. Az A380-as ezt követően kényszerült a szingapúri repülőtérre való visszatérésre.

Repülőtéri források szerint leszálláskor a gép alsó részéből füst áradt ki. Az A380-ast azonnal mentő- és tűzoltóautók vették körül. A legfrissebb hírek szerint a gépen 433 utas és 26 fős személyzet tartózkodott. Az ausztrál külügyminisztérium már korábban közölte, hogy az utasok már el is hagyták a repülőgépet. Az Airbus A380-as  a legkorszerűbb, illetve legnagyobb utasszállító repülőgép, amely több mint 500 utas szállítására képes. Első felszállása 2005-ben, míg első kereskedelmi repülése két évvel később a Szingapúr és Sydney közötti útvonalon történt.

 

Hirdetés
Gazdaság Sztojcsev Iván 2025. január. 08. 11:41

Lázár bejelentette: 20 perc késés után visszajár a vasúti jegyár fele, buszt küldenek nyáron a vonat helyett, ha nincs klíma

Tíz vállalással indította el Lázár János az évet: a miniszter bejelentette, hogy júniustól 20 percnél nagyobb késés után visszajár a jegyár fele, buszos rásegítéssel készülnek a nyári főszezonra, és mellékesen azt is elmondta, hogy decemberben a GYSEV-ben még nagyobb tulajdonrészt szerzett a magyar állam, úgyhogy több dunántúli megye teljes hálózatát átadják.