Levélben reagált a kormány a Washington Post cikkére
Levélben reagált Kovács Zoltán, a kormányzati kommunikációért felelős államtitkár azokra az Orbán-kormányt ért bírálatokra, amelyek a Washington Post című amerikai napilapban jelentek meg hétfőn.
A Washington Post főszerkesztőjének címzett hivatalos levelet a kormányzati kommunikációs államtitkárság szerda este eljuttatta az MTI-hez is. A médiatörvényt ért bírálatokra válaszul Kovács Zoltán felhívta az amerikai napilap figyelmét arra, hogy az európai médiaszabályozás jelentősen eltér az amerikai gyakorlattól. Kiemelte: a lap tévesen írta, hogy Orbán Viktor nevezné majd ki a médiatanács elnökét, és annak tagjait pedig a kormányzó Fidesz jelölné ki. A valóságban a parlamenti pártok jelölhetik a testület tagjait a törvényhozásban megszerzett mandátumaik arányában - írta Kovács Zoltán.
Az államtitkár kiemelte azt is, hogy a médiatörvény végleges tervezetének megfogalmazásakor figyelembe vettek számos ellenzéki javaslatot, ami még inkább növeli a jogszabály "hitelességét". "Egy elavult szabályozás helyébe lép majd egy új, az EU-irányelveknek mindenben megfelelő rendszer" - olvasható Kovács Zoltán levelében.
Az államtitkár kifogásolta a Washington Post cikkével kapcsolatban, hogy Schmitt Pál megválasztott államfőt a lap "a kormányfő egyik nacionalista szövetségesének" nevezte. Schmitt Pált "a sajtó soha nem emlegette nacionalistaként, és bosszantónak tartjuk, hogy ez a kifejezés megjelent az ön lapjukban". Kovács Zoltán levele végén kitért arra is, hogy a Fidesz növelte népszerűségét az áprilisi választások óta, és ma már az emberek kétharmadosnál nagyobb támogatását élvezi.
A Washington Post "Magyarország jobbra fordul" című szerkesztőségi cikkében foglalkozott hétfőn az új magyar kormány első napjaival. A liberális hangvételű, mértékadó amerikai napilap alcímében úgy fogalmazott: "az új magyar kormány sovinizmus felé hajlik, és célba vette a médiát".