2010. február. 07. 21:04 MTI Utolsó frissítés: 2010. február. 08. 00:42 Világ

Felrobbant egy erőmű az Egyesült Államokban

A middletowni polgármester közlése szerint legkevesebb öt munkás vesztette az életét, 12 pedig megsebesült a Connecticut szövetségi állambeli város újonnan épült erőművében vasárnap bekövetkezett robbanásban. Ez volt az első hivatalos bejelentés az áldozatok számáról.

Korábban - kórházi és tűzoltósági forrásokból - szárnyra kaptak olyan hírek, hogy akár ötven halálos áldozata is lehet a detonációnak.

Az AP amerikai hírügynökségnek a middletowni tűzoltóság helyettes parancsnoka, Al Santostefano "számos" halálos áldozatról beszélt, hozzátéve, hogy a szerencsétlenség pillanatában 51 dolgozó volt az épületben.

Korábbi médiajelentések még két halálos áldozatról és legalább száz sérültről számoltak be, a rendőrség pedig azt közölte, hogy "tömegesen" sérültek meg emberek a helyi idő szerint 11:30 órakor (közép-európai idő szerint 17:30-kor) bekövetkezett robbanásban, amely elsöpörte a Kleen Energy elnevezésű erőmű központi épületét.

 

A robbanás helyszíne. Számos halottról beszélnek
MTI/AP

A helyi Hartford Courant újság honlapja szerint helyszínen dolgozó mentősök azt közölték, hogy a két halálos áldozat mellett legalább százan sérültek meg, s közülük négyen válságos állapotban vannak. "Mindenfelé testek hevernek" - mondta egy szemtanú. Egy másik szemtanú azt mondta a lapnak, hogy sok embert a törmelék temetett maga alá.

A middletowni rendőrség egyik tagja, Kevin White a brit hírügynökségnek arról számolt be, hogy a Connecticut folyó partján újonnan épített - 620 Megawatt teljesítményű, gáztüzelésű - erőmű még nem volt bekapcsolva a hálózatba, s az erőműben próbaüzem zajlott.

A New Yorktól északra fekvő Connecticut állam egyetemi városában bekövetkezett detonációt még a 48 kilométerre lévő East Havenben is hallották, s a baleset helyszíne fölött gomolygó fekete füst kilométerekről látszik.

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?