2009. június. 18. 15:12 MTI Utolsó frissítés: 2009. június. 18. 15:07 Világ

Kiszabadult az orosz olajcég-alelnök elrabolt fia

Szabadon engedték csütörtökre virradóra Oroszországban a Rosznyefty olajipari mamutvállalat alelnökének két hónappal ezelőtt elrabolt fiát - közölte az ügyészség.

Vlagyimir Markin, az ügyészség nyomozó hivatalának szóvivője elmondta azt is, hogy a hatóságok elfogtak egy gyanúsítottat, egy grozniji születésű, 34 éves nőt.

A hatóságok az ügy felderítése során Moszkvában több házkutatást tartottak, s folytatják a nyomozást további gyanúsítottak azonosítása és őrizetbe vétele érdekében - tette hozzá a szóvivő.

A Rosznyefty-alvezér fia, ifjabb Mihail Sztavszkij április közepén esett emberrablás áldozatául Moszkvában.

Az orosz állami földgáz- és kőolajipari egyetem közelében tuszkolták be egy autóba. Sztavszkij az intézmény elsőéves hallgatója.

Az ügyészség nem árulta el, fizettek-e váltságdíjat a fiúért. Az orosz sajtóban megjelent találgatás szerint az emberrablók 50 millió eurót követeltek.

Ez volt az utóbbi évek egyik legnagyobb port felverő emberrablási ügye Oroszországban. Hét éve az ország második legnagyobb olajtársaságának, a Lukoilnak az első alelnökét hurcolták el ismeretlenek. Szergej Kukurát szűk két héttel később elengedték, de sem a vállalat, sem a hatóságok nem közöltek túl sok részletet a bűnesetről.

A moszkvai ügyészség közlése szerint folyamatban van az emberrablási ügyben kezdődött vizsgálat.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. február. 15. 19:30

„Tudom, hogy nagyon fáj, de tartson még ki egy kicsit”– a kórházba belépve a méltóságukat is leteszik a küszöbön

Az egészségügyben számtalan módon sérülhet a méltóság, egy-egy empátiát kifejező gesztus ugyanakkor csodát tesz. Hogyan lehetne humánusabbá tenni az ellátást? Miért nehéz az egészségügyben dolgozóknak túllátniuk azon, hogy a páciens nem elvégzendő feladatok halmaza, hanem ember? Hogyan lehet a demens betegeket is segíteni a méltóságuk megőrzésében? És mit várunk el a haldoklótól? Sipőcz Diána kulturális antropológussal és Zsák Éva tanatológussal, a Méltóságért Alapítvány munkatársaival ezekről beszélgettünk.