Medvegyev alakváltása: fogyás, tréfa, keménykedés
Dmitrij Medvegyev, aki a vasárnapi elnökválasztás után minden jel szerint elfoglalja majd Vlagyimir Putyin orosz elnök székét, szemmel láthatóan változik az utóbbi időben, s lassan alkalmazkodik az előtte álló, nem csekély feladathoz.
Először a kívülálló annyit láthattak, hogy fogyni kezdett, s a pufi kis funkcionáriusból mostanra jó kiállású, mosolygós ifjú politikussá vált.
A Komszomolszkaja Pravda című lap szerint néhány hónapja Medvegyev még öltözködésében is pontosan követte pártfogóját, Vlagyimir Putyin elnököt, hozzá hasonlóan (remekbe szabott) sötét öltönyöket hordott szerény selyemnyakkendőkkel, de már egy ideje a sötétkékre állt át. Ez a szín kiemeli a környezetéből, és általában az "intellektuális személyiség" képzettársítást hívja elő. (A vidéki utakon a hivatalos rendezvények után Medvegyev a magasnyakú pulóvert és szövetnadrágot öltő Putyintól eltérően eddig is fekete kardigánt és farmert vett fel.)
Míg régebben a jelölt csupán bólogatva hallgatta, amit például egy gyárlátogatáson hallott, vagy visszakérdezett, egy ideje már felszabadultan tréfálkozik.
Emellett mostanában beszédeiben egyre kevesebbet hivatkozik Putyinra, megváltozott korábban a mostani elnököt idéző beszédstílusa, és hangjában új határozottság jelent meg. A minap Habarovszkban mondott beszédében egy minisztériumnak egy szakvélemény késéséért figyelmeztetést helyezett kilátásba csendesen, de olyan fagyosan, hogy a Komszomolszkaja Pravda szerint "a meglett hivatalnokok is legszívesebben szaladtak volna szüleiktől igazolást kérni, hogy miért hiányoztak a matekóráról".
A politikatechnológusok is megteszik a magukét: naponta kiderül Medvegyevről valami, kezdve attól, hogy kondigépet tart a dolgozószobájában. Már lehet tudni róla, hogy mit olvas - az orosz és nemzetközi szépirodalom mellett történelmi, gazdasági és filozófiai köteteket -, hogy szeret az interneten szörfölni és filmeket nézni, és imádja a rockzenét.
Arról, hogy hogyan alakítanak egy-egy politikust a szakértők, a lapban Igor Minkusz, az egyik legnevesebb orosz politikatechnológus nyilatkozott, természetesen a látszatát is kerülve annak, hogy az ismertetett módszerek bármelyikére szüksége lenne a jelöltnek. A beszédgyakorlatoktól a pszichoanalízisig és tovább terjed az eszköztár, de azért nem lehet teljesen hamis képet kialakítani, "ahogyan Piroska maszkját sem lehet ráadni a farkasra, mert kilóg a füle" - mondta Minkusz.