2007. szeptember. 10. 18:11 MTI Utolsó frissítés: 2007. szeptember. 11. 08:57 Világ

9/11: egy ötéves gyerek előre tudta?

Egy német rádió tudósítása szerint 2001 szeptemberében Németországban egy kisfiú fültanúja volt, amint férfiak egy csoportja a New York-i Világkereskedelmi Központ ellen készülő merényletről beszélget. Az ötéves gyermek mindezt el is mesélte óvónőjének, aki azonban nem hitt neki.

A Ruhr-vidéki Duisburgban lakó kisfiú, egy korániskola tanulója, egy helyi mecsetben lett akaratlan fültanúja a kettős tornyok ellen készülő támadásról szóló párbeszédnek - adta hírül hétfőn a WDR2 német rádióadó titkosszolgálati körökből származó értesülésre hivatkozva. A rádiótudósítás szerint duisburgi iszlamisták is részt vettek az egyesült államokbeli merénylet előkészítésében.

Észak-Rajna-Vesztfália tartomány belügyminisztériuma úgy reagált a WDR-ben elhangzottakra: ezeket az értesüléseket még 2001-2002-ben a tartományi és az országos biztonsági szervek is alapos vizsgálatnak vetették alá, de jelentéktelennek találták.

A kisfiú másnap elmondta óvónőjének, amit hallott: repülőgépek fognak berepülni nagy házakba, és sokan meg fognak halni. Az óvónő nem hitt a gyereknek, azt gondolta, túl sokat nézte a televíziót a hétvégén. Másnap azonban, miután meghallotta a New York-i terrortámadás hírét, beszámolt az esetről felettesének és a rendőrségnek is.

A rádió szerint az óvónőt csak egy évvel a történtek után hallgatták ki tanúként. A kisfiú apját pedig, akinek a névjegykártyáit egyébként megtalálták az egyik toronyba csapódott repülőgép "pilótájának" hamburgi lakásán, négy évvel a merényletek után vetették alá kihallgatásnak. Az egyik férfit, akit a mecsetben hallott a fiú, időközben azonosították. Azt azonban nem tudni, hogy találtak-e bizonyítékot a terrortámadás előkészítésében való részvételére.

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?