2007. július. 28. 11:25 MTI Utolsó frissítés: 2007. július. 28. 10:39 Világ

Hárommillióan maradtak fedél nélkül Indiában a monszun miatt

Számos emberéletet követelt a monszunesők okozta áradás Dél-Ázsiában: az indonéziai Sulawesi szigetén 117-en haltak meg, Kelet-Indiában 27 halálos áldozata van az árvíznek, és milliók maradtak fedél nélkül.

 

Az Antara indonéziai állami hírügynökség szombati jelentése szerint Sulawesi (Celebesz) szigetén 117-re nőtt a hatodik napja tartó áradás és földcsuszamlások okozta halálesetek száma, több tucatnyian nyomtalanul eltűntek. Illetékesek szerint több mint harminc falut borított el víz, 45 ezren maradtak fedél nélkül.

Kelet-Indiában a viharos esőzések okozta árvízben huszonheten haltak meg, és közel három millió ember maradt fedél nélkül.

Tizennégyen Bihár államban, India második legnépesebb államában haltak meg, itt két millióan váltak hajléktalanná. A szomszédos Asszám és Meghálaja államban13 személy vesztette életét és mintegy 750 ezren voltak kénytelenek elhagyni otthonaikat - közölték szombaton a mentők.

A monszunesőzések kezdete - június - óta India egészében közel nyolcszázan haltak meg.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. március. 17. 06:30

Magyar Péter: „Ha lehajtod a fejed, ezek bedarálnak egy pillanat alatt” – exkluzív riport a Tisza országjárásáról

„Minél jobban fáj, annál jobban megy előre” – mondja stábtagja Magyar Péterről, akivel egy napot töltöttünk a Tisza Párt országjárásán. Az állomások között, kocsikban és kisbuszokban beszélgettünk a pártelnökkel és segítőivel, egyebek mellett arról, milyen vezető Magyar, mit gondolnak róla közvetlen munkatársai, és ő hogyan látja magát, milyen hibái vannak. Az országjárás mindenkire hatással van, többen elérzékenyültek, amikor a HVG-nek felidézték a legerősebb sztorikat. A Tisza olyan politikai mozgalom lett, amely megváltoztatta a benne lévők életét.