2007. június. 21. 19:23 MTI Utolsó frissítés: 2007. június. 21. 19:23 Világ

Kihallgatták a Malina Hedvig mellett nyilatkozó férfit

Kihallgatta a szlovák rendőrség azt a nyitrai férfit, aki kedden az egyik szlovák televíziónak azt nyilatkozta, hogy ismeri a tavaly Nyitrán megvert magyar egyetemista, Malina Hedvig támadóját.

Martin Korch, az országos rendőr-főkapitányság szóvivője megerősítette: a férfit csütörtökön beidézték a rendőrségre, ahol elmondta, milyen megfontolások alapján nyilatkozta a médiának, hogy ismeri Hedvig támadóját. A szóvivő jelezte: a férfi által elmondottak alapján a rendőrség eldönti, vajon tanúnak minősíti-e a televízióban nyilatkozó személyt, s ha igen, akkor a tanúkihallgatáson Hedvig ügyvédje, Roman Kvasnica is jelen lehet.

A nyitrai férfi kedden azt nyilatkozta, hogy személyesen ismeri Hedvig támadóját, a 22 éves Robert B.-t. Az illető tavaly augusztusban a Hedvig elleni támadás helyszínéhez közel lakott; szélsőséges csoportokkal munkanélküliként lézeng, és nagyon hasonlít a rendőrség által tavaly közzétett fantomképen ábrázolt két személy egyikére. Ráadásul a családi környezete is tudja róla, hogy ő volt az egyik tettes.

Robert B. anyja tagadja, hogy a fia részt vett volna a támadásban, állítása szerint abban az órában a fiú a lakásukban aludt. A rendőrség ezt "golyóálló alibiként" ismerte el, ezért azóta nem is foglalkozott Robert B. személyével.

Az egyik szlovák bulvárlapban csütörtökön Robert B. is megszólalt, de az ellene nyilatkozó férfi által elmondottakról csak annyit mondott, hogy "ez szamárság".

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.