2007. június. 19. 18:16 MTI Utolsó frissítés: 2007. június. 19. 18:08 Világ

Hitelesnek tűnő információk Malina Hedvig támadójáról

Malina Hedviget valóban megtámadták - mondta el kedden kora este TA3 szlovák hírtelevízióban egy nyitrai férfi, aki állítása szerint családi kapcsolatban áll azzal a személlyel, aki nemzetiségi indítékokból verte meg tavaly a nyitrai magyar egyetemistát.

Nem tudok tovább hallgatni - indokolta vallomását az arcát eltakaró férfi, aki elmondta: a támadó azonos a két személy egyikével, akiknek a fantomképét a szlovák rendőrség annak idején közzétette. A támadó családtagjai tudják, hogy a sehol nem dolgozó, szélsőséges magyargyűlölő csoporthoz tartozó családtagjuk mit követett el, de mégsem tettek feljelentést, mert a rendőrség két héttel az eset után azzal zárta le a nyomozást, hogy Malina Hedviget senki sem verte meg, az egész történetet maga találta ki.
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.