2006. november. 17. 10:35 MTI Utolsó frissítés: 2006. november. 17. 10:38 Világ

MOB: elindult az olimpiai küldöttség Melbourne-be

Útra kelt Ausztráliába az a magyar küldöttség, amely a melbourne-i olimpia 50. évfordulóján sorra kerülő ünnepségsorozaton vesz részt.

Az 1956-os bajnokok közül Hámori Jenő, Kárpáti György, Köteles Erzsébet és Tass Olga indult el Bécs irányába. A további bajnokok - Bodó Andrea, Keleti Ágnes, Korondi Margit és Zádor Ervin - Bécsben, illetve Melbourne-ben csatlakoznak a delegációhoz.

Az ötven évvel ezelőtti sportolók közül a vívó Dömölky Lídia, Marosi József és Sákovics József, a kenus Kassai Farkas András, Hunics József és Mohácsi Ferenc, a birkózó Polyák Imre, az úszó Tumpek György és a kajakos Vagyóczky Imre vállalkozott a hosszú utazásra.

A november 28-án hazatérő küldöttség a schwechati légikikötőből repül a távoli földrészre, a 20 órás utat csak egy szingapúri leszállás szakítja meg.

Az első emlékutazást Lemhényi Dezsőnek, az Olimpiai Bajnokok Klubja alapító elnökének kezdeményezésére szervezték 1998-ban. Akkor a magyarok egyedül ünnepeltek és emlékeztek a félszáz évvel korábban történtekre a Wembley Stadionban. Helsinkiben már az angolok és néhány további ország egy-két versenyzője is ott volt a magyarok mellett, Jacques Rogge, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke köszöntötte az egykori résztvevőket. Melbourne-be több mint harminc ország résztvevőit várják a közös emlékezésre. Az ünnepségek középponti eleme az olimpiai stadionban rendezendő műsor lesz, melyre vasárnap kerül sor.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. február. 15. 19:30

„Tudom, hogy nagyon fáj, de tartson még ki egy kicsit”– a kórházba belépve a méltóságukat is leteszik a küszöbön

Az egészségügyben számtalan módon sérülhet a méltóság, egy-egy empátiát kifejező gesztus ugyanakkor csodát tesz. Hogyan lehetne humánusabbá tenni az ellátást? Miért nehéz az egészségügyben dolgozóknak túllátniuk azon, hogy a páciens nem elvégzendő feladatok halmaza, hanem ember? Hogyan lehet a demens betegeket is segíteni a méltóságuk megőrzésében? És mit várunk el a haldoklótól? Sipőcz Diána kulturális antropológussal és Zsák Éva tanatológussal, a Méltóságért Alapítvány munkatársaival ezekről beszélgettünk.