2006. október. 31. 16:14 MTI Utolsó frissítés: 2006. október. 31. 16:19 Világ

Kórházban az éhségsztrájkoló fehérorosz politikus

Két hete tartó éhségsztrájkja miatt kórházban van Aljakszandr Kazulin fehérorosz ellenzéki politikus - közölte helyi sajtójelentések szerint az ország főügyésze. Kazulin öt és fél éves börtönbüntetését tölti, amiért részt vett a választás eredménye elleni utcai megmozdulások szervezésében.

Kazulint, a márciusi elnökválasztáson Lukasenko jelenlegi államfő ellenében indult két ellenzéki elnökjelölt egyikét öt és fél évi börtönre ítélték, miután részt vett a választás eredménye elleni utcai megmozdulások szervezésében.

Az egykori egyetemi rektor október 20-én jelentette be, hogy éhségsztrájkba kezd, mondván, így kívánja tevékenységre serkenteni a kisszámú és gyakran megosztott ellenzéket.

"Kazulin őrizetes határozatlan idejű éhségsztrájkot jelentett be október 20-án. Nem beszélt egészségügyi problémákról" - idézte a helyi média Pjotr Miklaskevics főügyészt, aki hozzátette: az éhségsztrájk folytatódása miatt Kazulint a börtönkórházba szállították, és jelenleg orvosi megfigyelés alatt áll.

Kazulin lánya, Julija közlése szerint a börtönigazgató tagadta, hogy apja kórházi kezelést kapna. Julija Kazulina szerint a börtönigazgató azt mondta, hogy az ellenzéki politikust felmentették a munkavégzés alól, de nem helyezték magánzárkába vagy kórházba, és az egészségével is minden rendben van.

Az Egyesült Államok és az Európai Unió elítélte Lukasenko újraválasztását és Kazulin szabadon bocsátását követelte.

A másik ellenzéki elnökjelöltnek, Aljakszandr Milinkevicsnek ítélte a múlt héten az Európai Parlament emberi jogi díját, a Szaharov-díjat.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.