2006. május. 19. 14:22 MTI Utolsó frissítés: 2006. május. 19. 14:19 Világ

Nyitó gála helyett megaparti szurkolóknak

Megapartival vigasztalódnak a hazai és a külföldi szurkolók Berlinben a szuperlátványosságként beharangozott nyitó gála elmaradásáért: a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) állítólag azért fújta le a gálát, mert féltette a berlini Olimpiai stadion gyepét.

Olympiastadion Berlin
© fifaworldcup.com
Ezen a gyepen először Brazília és Horvátország méri össze erejét, s valószínűleg sok százezren a szabadban, kivetítőkön nézik majd a meccset. A világbajnokság megkezdése előtt három héttel ismertetett elképzelések szerint Berlin szívében, a Június 17. sugárúton hét vagy nyolc nagykivetítőt helyeznek el. A legnagyobb képernyőt, egy 60 négyzetméterest a Brandenburgi kapu előtt szerelik fel.

A parti már június 7-én megkezdődik, a sugárutat mintegy 2,5 kilométer hosszan lezárják, a terület tizenkét futballpálya nagyságának felel meg. A csak szurkolók, turisták, bámészkodók, gyalogosok számára fenntartott "sétálóutca" délelőtt 11-től, éjfélig lesz nyitva, a világbajnokság végéig. Mondani se kell, hogy lesznek ételt és sört kínáló sátrak is.

Június 7-én 2,5 millió euróba kerülő koncerttel avatják fel a "sétálóutcát". Biztosnak tűnik a Simple Minds, Nelly Furtado, Andrea Bocelli és a Berlini Filharmonikusok fellépése. Ricky Martint még kérlelik, a Queen állítólag kosarat adott, kevesellte a gázsit. A Június 17. sugárút közvetlen közelében a Reichstag, a parlament előtt az adidas cég felépíti a berlini Olimpiai stadion kicsinyített mását. Itt is lesznek műsorok. A Reichstag előtti ápolt, gondosan nyírt gyepen eddig tilos volt futballozni, most felszedték a vadonatúj gyepet és lebetonozták a köztársaság szívét. A rendezők azt ígérik, hogy a világbajnokság után visszaállítják az eredeti állapotot, mintha semmi sem történt volna. A kis stadion mellett a Reichstag üvegkupolájának mását rakják össze.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.