2005. augusztus. 12. 10:09 MTI Utolsó frissítés: 2005. augusztus. 12. 12:36 Világ

Doppinggyanú két cseh tízpróbázóval szemben

Doppingolás gyanúja merült fel két cseh tízpróbázóval szemben a helsinki atlétikai világbajnokságon, egyikük a bronzérmes Zsivoczky Attilát megelőző Roman Sebrle.

A Helsingin Sanomat című napilap szerint szerdán, a küzdelmeket lezáró 1500 m-es síkfutás előtt az olimpiai bajnok Sebrle, illetve a most 8. helyen végzett, 1996-ban olimpiai bronzérmes Tomas Dvorak eddig ismeretlen összetételű infúziót kapott a cseh csapatorvostól. A stadion egyik helyiségében lezajlott kezelést tucatnyi szemtanú is megerősítette.

A nemzetközi szövetség (IAAF) szabályzata értelmében tilos a résztvevők orvosi ellátása a versenyek alatt, és sérülés esetén kizárólag a vb hivatalos egészségügyi stábja érintkezhet az atlétákkal.

Tapio Kallio, a helyi doppingfelügyelet illetékese közölte: egyelőre nem nyilatkozik, de megindult a vizsgálat az ügyben.

"Ha az eset tiltott szerek alkalmazásának minősül, akkor kizárjuk és megbüntetjük a két tízpróbázót" – jelentette ki Lauri Tarasti, az IAAF jogi bizottságának tagja.

A versenyt az amerikai Bryan Clay nyerte meg Sebrle és Zsivoczky előtt. Érdekesség, hogy a magyar és cseh sportoló együtt készült a vb-re.

Tomas Klement, a cseh szövetség szóvivője a hírek hallatán közölte, hogy a két tízpróbázó "esetleg glükózinjekciókat kapott" a gerelyhajítás után.

"Jelenleg az orvosok és a csapatvezetők azt próbálják igazolni, hogy nem történt szabályszegés" - mondta, hozzátéve: a fejleményekről a nap folyamán sajtótájékoztatót tartanak.

Az IAAF hivatalos reakciójában megerősítette, hogy Sebrle és Dvorak glükózinfúziót kapott szerdán a csapatorvostól. "Az intravénás kezelés tiltott, ha befolyásolhatja a doppingvizsgálat eredményét. Jelen esetben az első elemzés alapján nem hígultak fel a minták" - jelentette ki Nick Davies, az IAAF szóvivője.

Hirdetés
EUrologus Folk György (EUrologus) 2025. január. 09. 17:00

Elon Musk beszól az európai államfőknek és élvezi

Szünet nélkül folyik az adok-kapok a Trump-adminisztrációban befolyásos szerepre készülő Elon Musk és az európai politikusok között. A németországi választások előtt kellene dűlőre jutni.