2005. június. 24. 11:37 MTI Utolsó frissítés: 2005. június. 24. 11:39 Világ

Rabosították a koreai rabszolgatartót

Negyvenévi börtönbüntetésre ítéltek Honoluluban egy dél-koreai textilipari vállalkozót, aki dolgozóit egy fajta “modern rabszolgaságba” kényszerítette Amerikai Szamoán működő gyárában.

Ez az Egyesült Államokban a legsúlyosabb büntetés, amit valaha kiszabtak emberkereskedelemért. Az 52 éves Li Szu Kil több mint kétszáz, Kínából és Vietnamból származó áldozatát dolgoztatta kényszermunkásként gyárában, amely amerikai kiskereskedőknek szállított ruházati termékeket. Az amerikai igazságügyi minisztérium közleménye szerint a vietnami dolgozókat állami munkaközvetítőkön keresztül toborozták. Mindegyiknek 5 ezer és 8 ezer dollár közötti összeget kellett fizetnie azért, hogy megkapja a munkát a Pago Pago szigetén lévő Daewoosa gyárban.

Li és emberei letartóztatásokkal, kényszerű kitoloncolásokkal való fenyegetésekkel és brutális verésekkel igyekeztek megfélemlíteni a dolgozókat, ráadásul éheztették is őket. Az egyik nőt például, aki panaszt tett a munkakörülmények miatt, annyira megverték, hogy elvesztette egyik szeme világát.

Az amerikai igazságügyi minisztérium 2001 januárja óta 400 esetben indított vizsgálatot emberkereskedelem ügyében és 215 személy ellen emelt vádat.

Hirdetés
Kult Balla István, Németh Róbert 2024. november. 30. 20:00

„Ez az első olyan lemezanyag, aminek az írása közben józan voltam” – Analog Balaton-interjú

„A leszaromság is abból jöhet, hogy csináljuk, amit szeretünk, és nem kell magunkat megerőltetni” – írja le a nemrég Repedés című albummal jelentkező Analog Balaton a hozzáállásukat a világhoz. Szomorú-e a mai popzene? Milyen volt a tagok – Zsuffa Aba és Vörös Ákos – híres Kinizsi utcai albérlete? Miben más józanul dalokat írni, mint a korábbi gyakorlat? Interjú.