Az óceánrepülő Lindbergh kettős életet élt
Charles Lindberghnek, a repülés hősének három titkos családja és hét törvénytelen gyereke volt – állítja Rudolph Schröck müncheni író-újságíró.
Charles Lindbergh az óceánrepülése idején © AP |
A személyét övező rejtélyeket kitartóan és elmélyülten kutató Rudolph Schröck most megjelenő könyvében azt állítja: a pilótának Németországban és Svájcban három titkos családja és hét törvénytelen gyereke volt, továbbá jelentős hírszerző tevékenységet folytatott az Egyesült államok javára.
Ami a szerelmi három-, sőt négyszögelést illeti, a könyv e témájú részének alapját azok a beszélgetések szolgáltatták, amelyeket a szerző Brigitte Hesshaimer müncheni kalaposnő három gyerekével folytatott. Egy 2003 végén elvégzett DNS-vizsgálat egyértelműen bebizonyította, hogy mindhármuk Lindberghtől származik. A pilóta leszármazottai hozzáférhetővé tették Schröck számára a családi archívumot, és azt a 400 oldalnyi titkos levelezést, amelyet a hősként ünnepelt pilóta az édesanyjukkal folytatott.
Ugyancsak 2003-ban az is ismertté vált, hogy Lindberghnek Brigitte Svájcban élő testvérével, Marietta Hesshaimerrel is viszonya volt, akitől két gyerek született házasságon kívül.
Schröck azt is kiderítette, hogy mindezen kívül Valeska nevű német magántitkárnőjével is kapcsolatot tartott fenn, és tőle is két gyereke született. Lindbergh "három szerető és egy feleség között" élte bizarr kéttős életét, amelynek volt egy negyedik szereplője is: a pilótának ugyanis hazájában Anne Morrow írónő személyében volt egy "hivatalos" felesége. Álompárnak számítottak, hat gyerekük született, akik közül az egyiket még csecsemőkorában elrabolták és megölték. Az ötvenes évekre házasságuk azonban végképp megromlott
Schröck kutatásai szerint az óceánrepülő a szó klasszikus értelmében nem nevezhető ügynöknek, de egy ügynök életét élte. Dwight D. Eisenhower elnök, a fegyveres erők és nagy légitársaságok tanácsadója volt, ezenkívül a légierő hadászati főparancsnokságának tagjaként ő irányította az egyik ügynököt. Ingyen utazhatott valamennyi nappali és éjszakai repülőjárat első osztályán, ami biztosította számára, hogy bármikor felbukkanhasson a világ bármely részén. Mivel az óceán átrepülése és gyermeke elrablása nyomán megromlott a kapcsolata a sajtóval, gyakorlatilag "láthatatlan" volt a külvilág számára.
Lindbergh munkája kedvezett kettős életének és viszont. Ha kellett, egyik-másik szeretőjének azt mondta, hogy szigorúan bizalmas katonai küldetésen van. És állítólag volt is: Schröck kutatásai szerint például az amerikai kormányzat és a katonai vezetés megbízásából alig három nappal a második világháború befejezése után titkos küldetéssel Németországban járt, ahol a német repülőgép-gyártás és a rakétakutatás eredményei után kutatott, és vezető német repülőgép-ipari és rakétakutatási szakembereket kerített elő.
Rudolf Schröck, a könyv szerzője korábban Willy Brandt kancellárról és Franz Josef Strauss bajor miniszterelnökről írt életrajzaival szerzett hírnevet magának.