2005. február. 07. 12:06 MTI/hvg.hu Utolsó frissítés: 2005. február. 07. 13:31 Világ

Elhagyták a támadók Spanyolország berni konzulátusát

Elhagyták Spanyolország berni konzulátusát azok az ismeretlen személyek, akik reggel hatoltak be a külképviselet épületébe - jelentette be Miguel Ángel Moratinos spanyol külügyminiszter.

© AP
A madridi közszolgálati rádió beszámolója szerint a tárcavezető elmondta: a konzulátus személyzete jól van. A külképviseleten 12 személy dolgozik, közülük kilencen spanyol, hárman svájci állampolgárok. Korábbi jelentések szerint a behatolók túszokat ejtettek.

Korábban Franziska Frey, a svájci főváros rendőrségének a szóvivője elmondta, hogy a biztonsági erők körbezárták az épületet. Az illetékes csak azt tudta megerősíteni, hogy túszejtés történt, de még nem tudni, hogy egy vagy több embert ejtettek fogságba a behatolók. Azt sem tudni, hogy a támadók hányan vannak, és van-e fegyverük, és mik a követeléseik. A rendőrök a riasztást reggel 8 óra 10 perckor kapták.

N24.de értesülései szerint egy sérültet hoztak ki az épületből. Az El Pais úgy tudja, a sérült férfi az épületet védő biztonsági őr, akit az egyik maszkos terrorista sebesített meg.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.