2004. szeptember. 06. 19:10 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Világ

Civil fegyveresek kezdték a beszlani lövöldözést?

A beszlani túszdrámában közvetítőként résztvevő Ruszlan Ausev, a szomszédos Ingusföld volt elnöke szerint a dráma végzetes kimeneteléhez civil fegyveresek lövöldözése vezetett.

A Novaja Gazeta című orosz napilapnak adott interjúban Ausev azt mondta: a beszlani iskolában a túsztartókkal folytatott tárgyalásai közben hirtelen robbanást, majd lövéseket lehetett hallani, mire több fogva tartott gyermek menekülni kezdett. A közvetítő ingusföldi politikus ekkor azt kérte a szélsőséges fegyveresektől, hogy ne tüzeljenek, de azt a választ kapta, hogy a lövöldözés nem tőlük származik.



"Ott volt egy harmadik erő, a helyi népi milicisták, akik úgy döntöttek, hogy kiszabadítják a túszokat" - mondta Ausev. A robbanást az emberrablók vezetői támadásnak hitték, és azonnal telefonon ellentámadásra adtak utasítást embereiknek. "Az egész összeomlott néhány ostoba civil miatt" - tette hozzá Ausev, aki úgy véli, hogy az orosz hatóságok másfél napot veszítettek azzal, hogy nem voltak hajlandók azonnal tárgyalásokba bocsátkozni a terroristákkal.



Ruszlan Ausev szerint a szélsőséges fegyveresek azt követelték, hogy az orosz csapatok vonuljanak ki Csecsenföldről és a terület ellenőrzését vegyék át a Független Államok Közösségének tagállamai.



(MTI)
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.