2003. május. 20. 10:02 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Világ

Izrael: fokozott készültség az öngyilkos merényletek miatt

Izraelben fokozott készültségbe helyezték kedden a fegyveres erők és a belbiztonsági szolgálat egységeit, miután az elmúlt napokban tizenkét izraeli állampolgár halt meg palesztin öngyilkos merényletek következtében. Az izraeli titkosszolgálat szerint palesztin szélsőségesek több mint 50 további terrorakció végrehajtását tervezik.

Az AFP hírügynökségnek az izraeli katonai rádióra hivatkozó jelentése szerint több ezer rendőrt vezényeltek ki az izraeli városok központjába, az autóbuszpályaudvarok és bevásárló központok közelébe. A rendőrség felfüggesztette a szabadságolásokat és a kiképzéseket, hogy a lehető legtöbb járőrt küldhesse ki az említett területekre. Az izraeli hadsereg megerősítette a Jordán folyó nyugati partvidékére vezényelt járőregységeit, hogy megakadályozza palesztin öngyilkos merénylők beszivárgását izraeli területre.
Közben az izraeli hadsereg kedden másfél tucat palesztint vett őrizetbe a Jordán nyugati partvidékén. Többek között Tubasz faluban elfogták annak a palesztin öngyilkos merénylőnek a szüleit, aki hétfőn az észak-izraeli Afulában működésbe hozta a testére erősített pokolgépet, négy izraeli halálát és további 58 sebesülését okozva. Ugyanakkor az izraeli hadsereg alakulatai kedden kivonultak a Gázai övezet északi részén fekvő Bét-Hanun településről és környékéről, amelyet öt nappal azelőtt azért szálltak meg, hogy a palesztinok ne lőhessenek ki rakétákat izraeli területre. (MTI)
Hirdetés
hvg360 Fetter Dóra 2024. december. 28. 07:00

„Három kérdés, és kiderül, felkészültek vagyunk-e váratlan vészhelyzetekre – ezen a teszten a lakosság fele elvérezne”

Van, aki túlaggódja, és van, aki félvállról veszi a ránk leselkedő veszélyeket, legyen szó háborúról, klímakatasztrófáról vagy csak egy kiadós áramszünetről. A kormány háborús veszélyről beszél, de nem tartja fontosnak az ország, az emberek felkészítését váratlan helyzetekre. Vasárus Gábort, a Hun-Ren KRTK Regionális Kutatások Intézete tudományos munkatársát arról kérdeztük, mit lehetne tenni azért, hogy valóban senkit ne érjen készületlenül, ha jönne a baj.