Avagy keresztfaragók és balett-táncosok.
Lendületes cikket írt a Magyar Nemzet fedőnevű nyomdaipari termékbe az Operettszínház balettigazgatójának politikai okokból kinevezett táncos és publicista a híres teológus, Apáti Bence. Lendület itt azt jelenti, hogy hatalmas tempóban halad előre sorokon, bekezdéseken keresztül anélkül, hogy a tények vagy gondolkodás lassítaná tollát.
A saját gyökereire (alt right médiamunkások) negyven fölött ráébredő Apáti a keresztényellenes liberálisok ellen nyit újabb frontot, onnan indítva, hogy a bevándorlás tény. Majd gúnyolódva fölemlegeti azt a szerinte közkeletű vélekedést, hogy „a bevándorlás jótékony hatása mellett a bevándorlókat tömegével befogadó országok épületei és ünnepei sem fognak megváltozni. Vagy ha mégis, attól a nyitott határokat támogatók szerint csak sokkal jobb lesz minden.” Hozzátéve az erről alkotott megalapozott véleményét: „legalábbis hasonló marhaságokat szoktak mantrázni a Soros György kötelékében repülő nem kormányzati szervezetek képviselői.”
Adott tehát egy kreált tétel, a semmivel nem igazolt Soros mint háttérember, és a kötelékében repülő ellenfelek, a különféle NGO-k munkatársai, akik „vagy hazudnak, vagy elveszítették a józan eszüket, vagy a marihuána legalizálása mellett folytatott harcuk mellékhatásaként aktív szerhasználóvá váltak”. És ezek után érkeznek Apáti szerint a tények.
„A héten járta be a hír a Nyugat-Európáról szabadon, cenzúra nélkül tudósító sajtót, hogy egy olasz kisvárosban, Pieve di Centóban fekete lepedővel takarták le egy temetőben a kereszteket”. Apáti rögzíti az Il Giornale nevű újság szerzőinek azt a feltételezését, hogy erre azért volt szükség, mert „más vallású emberek is tiszteletüket teszik a temetőben”. Majd hihetetlen biztonsággal halad tovább a feltételezések kivilágított országútján, megfejtve, hogy a „más” vallásúak alatt természetesen muszlimokat kell érteni.
Pontosabban muzulmán migránsokat, akiknek a „hiperérzékenységét” tiszteletben kell tartani, amiről az olasz városka tudna mesélni, ahol már a templomban is letakarták a kereszteket. „Biztos, ami biztos” – teszi hozzá a keresztényvédő balettművész a tanulságot levonva: „így próbálják a drága liberális világpolgárok integrálni az olasz népet a muszlim migránsokhoz”.
Innentől nincs megállás az Apáti-féle disztópiában. Be fogják tiltani a keresztény ünnepeket, ledöntik a kereszteket, illegalitásba szorítják a betlehemezéseket. Persze „a keresztény kultúra megvédésén gúnyolódó balliberálisokat tényleg nem zavarná” mindez, hiszen „csak álproblémának tartják, ha egy templomban letakarják a kereszteket”. Tiszta szerencse, hogy itt van nekünk a kereszténység utolsó védőbástyája, Apáti Bence. Ó pontosan tudja, hogy „a valóságban az történik, hogy Pieve di Centóban az elhunyt szeretteiket látogató olaszok azzal szembesülnek, hogy valakik fekete lepellel takarták le a kereszteket. A bevándorlók miatt.” És végül a tétel: „ez a valóság. A többi csak duma.”
Azért jó, hogy balettosok írnak újságot, mert így biztos, hogy nem fognak kitérni olyan apróságokra, mint például a források ellenőrzése. a jelenségek egybevetésére általános ismeretekkel, és nem csinálnak alapból semmi olyat, ami a kormánypropaganda olajozott működését veszélyeztetné.
Akkor nézzük mi. A Berlusconi-család tulajdonában álló Il Giornale adott hírt a hétezer lakosú Pieve di Centóban történtekről. A cikkben helyiek nem szólalnak meg, viszont fölháborodásának ad hangot a Forza Italia egyik képviselője és az Olasz Testvérek nevű szervezet vezetője. Ezt szemlézte a 888.hu, vette át az Origo és a többi liturgiailag túlképzett orgánum. Mivel – mint említettem – a cikk nem szólaltat meg helybélit, se a temető fenntartóját, sem a plébániához tartozót, az ügy meg túl nagy visszhangot nem váltott ki Olaszország-szerte, tehát ellenőrizni sem nagyon lehet, én nem tudom pontosan mi áll a keresztek letakarása mögött.
Azonban – így nagyhét közeledtével – javaslom fölütni a Katolikus Lexikont.
feketevasárnap: nagyböjt 5. vasárnapja, a szenvedés idejének időszakának kezdő napja. Introitusa szerint Iudica (lat. 'Ítéld meg [Istenem]') vasárnap. Lit. hagyomány szerint a templom feszületeit és a főoltár képét föltámadásig fekete (1965 óta inkább lila) lepellel takarják.
Izé. És ha nem volna elég, akkor csapjuk föl a Magyar Néprajzi Lexikont.
feketevasárnapot, azaz nagyböjt ötödik vasárnapját megelőző hét. Az elnevezés eredete: e vasárnapot megelőző szombat délutánján a templomokban fekete lepellel borították le Jézus alakját és a szentek képeit.
Ismétlem, nem tudjuk pontosan, mi történt, de jó eséllyel az, hogy a keresztény és magyar kultúra önkéntes védelmezői egy, a magyar néphagyományba beépült, katolikus szertartást a muzulmán migránsok hatásának tudtak be. Felháborító nemzet- és egyházgyalázás!
Neofitának nem nevezném őket, mert az valamilyen vallás gyakorlását föltételezi, és a derék médiamunkások és balett-táncosok akkor voltak utoljára templomban, amikor Bayer Zsolt illemtankönyvet fogott a kezébe. Ám, ha mégis tiszteletüket tennék, és ott azt látják, hogy egy síró csecsemőre vizet hintenek, ne próbálják kimenteni.