Este nyolc óra után a 18 év alattiak ne mehessenek ki az utcára szülői felügyelet nélkül - javasolja Kőszegi Zoltán...
Este nyolc óra után a 18 év alattiak ne mehessenek ki az utcára szülői felügyelet nélkül - javasolja Kőszegi Zoltán fideszes képviselő. Az indoklás szerint " a közterületen felügyelet nélkül eltöltött időben számos gyermek válik bűncselekmény áldozatává vagy elkövetőjévé". Szobafogság, míg nagykorúak lesznek, kiváló. A szokásos pózer hülyöngéshez ismét fel kell tennünk a szokásos kérdéseket - mert, ugye, ez már megint egy végiggondolatlan baromság:
1. Ha valaki szülői beleegyezéssel 16 évesen házasságot köt, és ezzel nagykorúvá válik, akkor már nem fogja az utcán veszély fenyegetni, és ő sem fog bűncselekményt elkövetni? Vagy az ifjú párra is két évig még vonatkozik a kijárási tilalom, és csak az örömszülők kíséretével léphetnek este nyolckor utcára?
2. Ha a kormány a "munka becsületének helyreállítása" szándékával indokolta, hogy 14-16 évre akarja csökkenteni a tankötelezettség korhatárát, akkor a dolgozó 16 évesek is kötelesek kapát-kaszát eldobva hazarohanni a munkahelyükről, hogy időben magukra tudják csukni az ajtót?
3. Ha valaki 17 évesen jogosítványt szerez, akkor is úgy kell terveznie, hogy az autóval este nyolcra hazaérjen? Mi a teendő és ki a felelős dugó, defekt, közúti elterelés esetén?
4. Általában is: hogyan kell cselekednie annak a 17 éves fiatalnak, akit az utcán ér a nyolc óra beállása? Köteles a legközelebbi felnőtt oltalma és felügyelete alá helyeznie magát, vagy van valami tűréshatár, mint a parkolóautomatáknál a büntetés előtt, hogy mondjuk még kap 5 extra percet a beérkezésre?
5. Ki és hogyan fogja ellenőrizni az közterületen található fiatalokat? Ennyivel több rendőr lesz hirtelen, vagy a szervezeten belüli átcsoportosítás oldja meg ezt a problémát?
6. A kedves beterjesztő, meg mindazok a droidok, akik esetleg megszavazzák ezt a javaslatot, tényleg 18 éves korukig minden este nyolcra már otthon voltak?
Mondjuk lehet, hogy pont attól lettek ilyenek.