Többek közt azért volt jó húzás a kormány részéről bejelenteni, hogy mégis csak tárgyalnának az IMF-fel, mert még a...
Többek közt azért volt jó húzás a kormány részéről bejelenteni, hogy mégis csak tárgyalnának az IMF-fel, mert még a halottak is föltámadtak tőle. Legalábbis erre következtetünk, abból hogy a néhai Szabad Demokraták Szövetsége kérdéseket intézett az eset kapcsán a kormányhoz.
Mivel nem föltételezzük, hogy olvasóink elhalálozott szervezetekkel szoktak kapcsolatot tartani, ezért idemásoljuk az egész kérdéssort:
1. A minisztérium bejelentése értelmezhető-e az elmúlt másfél év gazdaságpolitikai ámokfutásának befejezéseként?
2. Az úgynevezett „sajátosan magyar szabadságharcos gazdaságpolitika” feladásából egyenesen következik-e a miniszterelnök korábban, szűk körben tett ígéretének betartása: miszerint ő megy, ha az IMF jön?
3. A kudarc egyben beismerése annak is, hogy a 2008-ban álságos hazugságokra építő ú.n. „szociális népszavazás” által okozott gazdasági és társadalompolitikai károk közvetlen összefüggésben állnak a jelenlegi súlyos problémákkal?
4. A gazdaságpolitikai ámokfutás vége egyben a kényszeres államosítás végét is jelenti?
5. A gazdaságpolitikai ámokfutást követően van-e remény a korábban elzsarolt magánnyugdíj-pénztári vagyon rehabilitálására; amennyiben nincs, kit terhel ezért a felelősség?
6. Miután a Parlament elfogadta a közterületen életvitelszerűn tartózkodók büntethetőségéről szóló törvényt, várható-e a „közügyekben életvitelszerűen hazudozók” számonkérési lehetőségének megteremtése is?
7. Számíthat-e a magyar társadalom bármiféle önkritikára az embertől, aki soha nem hazudott?
Azonban mi nem csak olvasóink, hanem kimúlt pártok kiszolgálását is feladatunknak tekintjük, ezért megszereztük a kormány válaszát is, ami azért volt különösen jelentős cselekedet, mert a kormány az elmúlt évben senkinek nem válaszolt még őszintén, de valószínűleg kegyeleti okokból ezúttal kivételt tett. Íme a válasz:
1. Nem.
2. Nem.
3. A kérdést nem teljesen értjük, de nem.
4. Ezt se értjük teljesen, hiszen az államosítás nem kényszeres, hanem élvezetes, de a válaszunk erre is nem.
5. Minden tiszteletünk az elhunytaké, de ezen a kérdésen még dolgozhattak volna egy kicsit, mivel vagyont nem lehet rehabilitálni, legfeljebb visszaadni, de azt meg eszünk ágában sincsen. Felelősség természetesen az elmúltnyócévet terheli.
6. Várható, a részletekről Budai Gyulánál érdeklődjenek.
7. Számíthat, de minek.
Maradunk őszinte részvéttel:
a magyar kormány
(Utóirat: Kedves Néhaiak! Hadd legyen nekünk is egy kérdésünk: a facebook-oldalukon miért az van föltűntetve, hogy „helyi vállalkozás”?)