Kocsis Györgyi
Szerzőnk Kocsis Györgyi

Az akcióterv Magyarországgá változtatná Európát, ahová élő menedékkérő be nem teheti a lábát.

"...ennek a funkciója pedig legfőképp az, hogy gyökeret verjen és terjedjen a mítosz, miszerint Kohl európai 'politikai végrendeletének' kedvezményezettje nem más, mint a magyar miniszterelnök. Ennek a kommunikációs mutatványnak – amelynek célja egy jelentős történelmi személyiség tekintélyének eltulajdonítása – a fényében is célszerű vizsgálni azt a 'Schengen 2.0' elnevezésű dokumentumot, amellyel Orbán nemrég előrukkolt az európai 'migrációs válság kezelése' céljából."

"A középpontban kizárólag az áll, hogyan lehet a leghatékonyabban távol tartani az idegeneket, teljes egyenlőségjelet téve háborús menedékkérő, emberi jogaitól megfosztott menekült, illegális migráns, gazdasági bevándorló között."

"A halhatatlan magyar író álma rémálom formájában akár sokkal gyorsabban valóra is válhat. Orbán elképzelései nyilván zajos tetszést aratnak majd az unió szaporodó szélsőjobb, euroszkeptikus pártjaiban."

Az írás teljes terjedelmében a HVG e heti számában olvasható.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.