Nyüzsi - esel - 2014. március. 25. 16:42

Magyar nagykövet menni Hezbollah

A magyar diplomata arról is megismerszik, hogy ha valahol mégis mond valamit, akkor abban reménykedik, hogy azt senki nem hallja, és pláne nem írja meg.

Dzsihádtúrán járt a libanoni magyar nagykövet február végén, egy egyiptomi szakszervezeti delegációval – adta hírül a Jerusalem Post, s az eseményhez rövid videót is mellékelt, a libanoni Al-Manar tévé tudósítását.

A képsorok igen tanulságosak: ha hinni lehet a csatornának, akkor bejrúti emberünk, Váradi László nem csupán megcsodálta az izraeli határhoz közeli, a Hezbollah terrorszervezetet dicsőítő emlékművet, de véleményt is nyilvánított, jelesül azt, hogy nagyra tartja "a Hezbollah Libanonért tett erőfeszítéseit, amelyet a föld és a nép felszabadításáért tett".

A cáfolat nem sokat váratott magára, már ha ez az. A magyar külügy elismeri, hogy Váradi nagykövet ellátogatott az Isten Pártjának emlékművéhez (a külügy szóhasználatával: "nyilvános kiállítás"), de azt a libanoni tévé valótlanul állította, hogy "a bejrúti magyar nagykövet egy múzeumi látogatás során bármiféle nyilatkozatot tett volna".

Teljesen életszerű: a magyar diplomata arról ismerszik meg, hogy néma csöndben járja végig akár a legkülöncebb terrorista emlékművet is, nincs az a vendéglátó vagy szakszervezeti küldöttség, amely szóra bírhatná, ha pedig kamerát lát, nemcsak a száját, de még a szemét is becsukja, hátha akkor nincs is. A magyar diplomata ezen kívül arról is megismerszik, hogy ha mégis mond valamit, akkor abban reménykedik, hogy azt senki nem hallja, és pláne nem írja meg.

"Magyarország a közeli-keleti térség stabilitása szempontjából kiemelkedően fontosnak tartja Libanon egységének, belső békéjének és biztonságának megőrzését, amely az egész térség békéjének és biztonságának fontos tényezője. Bízunk abban, hogy a nemrég megalakult libanoni kormány megfelelően kezeli ezeket a kihívásokat" – írja még valamiért a magyar külügy. Amivel csak az az apró gond, hogy Libanon, Izrael és a fél térség "belső békéjét és biztonságát" leginkább az a Hezbollah fenyegeti, amely két miniszterrel tagja a jelenlegi bejrúti kormánynak, és amelynek mleeta-i Izrael-ellenes propaganda-kiállításán a magyar nagykövet is tiszteletét tette.

Az irániak által is szponzorált libanoni síita terrorszervezetről nagyjából azt kell tudni, hogy nem is lehet felsorolni, hány emberélet szárad a lelkén. Aktivistái a gyilkosságok, öngyilkos merényletek, gép- és emberrablások szakértői. Iszlám sária-államot akarnak létrehozni, egyik legfontosabb céljuk kiűzni a zsidókat a "történelmi Palesztina" területéről. Ha csak a mostani híreket nézzük, a szervezet pl. Szíriában épp azon fáradozik, hogy tűzzel-vassal megvédje a népirtó Aszad-rezsimet a rendszerváltástól, és ehhez Európában is toboroznak friss emberanyagot. Na ennek a civil szervezetnél tett némán is elismerő látogatást Magyarország bejrúti nagykövete, dacára annak, hogy az EU tavaly felvette a szervezet "katonai szárnyát" a terrorista szervezetek listájára.

Nem is olyan régen számoltunk be arról, mennyire profi szakértőket foglalkoztat a magyar külügy: csak pár hete, hogy Balogh Csaba pozsonyi magyar nagykövet találkozott Marián Kotleba radikáljobbos megyevezetővel, a meetingről a helyi önkormányzat azt írta: "A felek párbeszédet folytattak egy jövőbeli találkozóról is, amin az egyre növekvő cigánybűnözést vitatnák meg, melyre mindkét fél alapvető problémaként tekint." Már akkor sem úgy volt semmi, az sem "dzsihádtúra" volt, a külügy akkor is helyreigazított: Balogh csak "a romák társadalmi integrációjának kérdéséről" tárgyalt a szlovák neonácival. Így már mindjárt más. Valószínűleg bejrúti nagykövetünk is erről beszélt az emlékműnél.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.