Nyüzsi Tokfalvi Elek 2013. március. 13. 11:45

Miért nem szeretnek minket ezek a…?

Vannak Magyarországnak barátai, csak valahogy ők is utálnak minket.

há' most mi rosszat mondtam neki,

 

hogy mennyen a kurvaannyába,
mert én most dolgozom és utálom,
ahogy a szőrök recsegnek az orrában,
amikor levegőt vesz,
és ettől nem hallom a konczsuzsát
gépelés közben.
Erre elment.
Ezek a szar kurvák, öregem,
mindentől felhúzzák az orrukat.
(Petri György: K. M. szerelmes éneke)


Orbán Viktor a múlt csütörtökön a Varsói Egyetemen tartott előadást. A Gazeta Wyborcza tudósítása szerint azt közölte, hogy az Európai Unió azért bánik úgy velünk, mint a fekete báránnyal, mert „Magyarországot keresztény értékek vezérlik”.

Hétfőn, napirend előtt Rogán Antal ezzel szemben azt közölte, hogy furcsa módon mindig akkor érik Magyarországot politikai támadások, amikor a kormány külföldi gazdasági érdekeket sért. A múltkor is (amikor a bankokat, valamint a szolgáltatások még működő részét adóztattuk agyon) és most is (amikor úgy csökkentünk rezsit, hogy az állam adóbevétele nehogy véletlenül csökkenjen).

Ez a menetrend: a magyar kormány a magyar családokkal mély egyetértésben szívatja a multikat, mire a multik zsoldjában álló külföldi politikusok belekötnek olyan teljesen helyénvaló dolgokba, mint a média cenzúrázása vagy az alkotmány elnöki tanácsi rendeletté devalválása.

Ezek szerint a külföldi gazdasági érdekek sértése keresztényi cselekedet, a multijaik védelmében fellépő nyugati politikusok pedig ateista pogányok. Míg ellenben a kormányunkat sosem támadó, sőt nagyon szerető Ilham Aliyev derék keresztény ember.

További gubanc, hogy a multikat az egész világon a jobboldal szokta szeretni. A jobboldali, az, ugye, globalista, meg a szegény ember vérit szíjja. Éppen ezért az átlag fideszes kormánytagnak a világ legtermészetesebb dolga, hogy a Magyarországot – nem Orbánt és kormányát érő támadások baloldalról jönnek. „A nemzetközi baloldal ellenségének tekinti Magyarországot” – mint például Szijjártó Péter sok variációban elmondta, de az Európai Néppárt szerencsére megvédi, mint arra maga Orbán Viktor is nemegyszer utalt.

Ezek után logikus, hogy ha a kereszténydemokrata Barrosónak problémája van, az is baloldali támadás (emlékezzünk: Barroso maoista diákvezérként kezdte, ha nagyon ugrál, tényfeltáró cikket ír róla a Magyar Nemzet), de szerencsére, ha a negyedik alkotmánybarondítás miatt kitörne a balhé, Orbánnak olyan befolyásos pártfogói lesznek, mint – Martin Schulz, az Európai Parlament szocialista elnöke, aki „baloldaliként rokonszenvezik a [jobboldali] kormány multikat, illetve bankokat terhelő politikájával". Továbbá a Fidesszel együtt az Európai Néppárthoz tartozó, azaz kereszténydemokrata lengyel kormánypárt, amely magyar kormányközeliek szerint „támogatja a nyugdíjpénztárak államosítását” (a magyar kormányközeliek nincsenek értesülve arról, hogy a magyar példa követésének kósza ötletét Tusk miniszterelnök döntésére bő két éve levették a napirendről, de sebaj).

Hogy mivel próbál Orbán jobban beleférkőzni Schulz bizalmába? Természetesen azzal, hogy alkotmányos szintre emeli az Európai Szocialista Párt MSZP nevű tagpártjának lekommunistagyilkosozását. Tusknál pedig azzal próbál bevágódni, hogy a lehető legjobb kapcsolatokat építi ki fő politikai ellenfelével, Jarosław Kaczyńskival és annak Jog és Igazságosság nevű pártjával. Amelynek első számú belpolitikai mondanivalója az, hogy Tusk az oroszokkal összejátszva alattomosan megyilkoltatta Jarosław testvérét, az államelnököt és a nemzeti konzervatív tábor színe-javát.

És vajon hogy akarja Orbán még jobban megszerettetni magát a lengyel radikálnemzetiekkel, akiket a német- és oroszfóbia vezérel? Németországon belül az elkötelezetten lengyelfóbiás bajor Keresztényszociális Unióval ápolja a legjobb kapcsolatokat, és elzarándokol Moszkvába, hogy kinyalja Putyin gázcsövét. Miután elzarándokolt Bakuba, hogy ne kelljen kinyalnia Putyin gázcsövét, és ezért még komoly áldozatot is hozott.

Közben viszont sikerült annyira megkedveltetnünk magukat a magyar- és Orbán-barát, keresztény, jobboldali bajorokkal, hogy tartományi gyűlésük elnöknője nem fogadja az alkotmánybarondítás másnapján az ő meghívására teljes gálával Münchenbe érkező Kövér Lászlót.

Itt már kezdem elveszíteni a fonalat.

Hirdetés