Nyüzsi Gomperz Tamás 2012. október. 23. 11:20

Rogán: Éppoly görények vagyunk, mint a bankok

A tranzakciós adó sokkal többet vesz ki a zsebből, mint a vizitdíj. De persze nem megszorítás!

Megszorítás nem lesz, a megszorítás nem vezet sehova, a magyaroknak pedig soha nem hazudunk. Ez a turulba született új világrend (röviden: turulbasz) alapja.

Itt van például ez a tranzakciós izé, ami nem megszorítás, már csak azért sem, mert az emberek nem a megszorításokra, hanem ránk szavaztak. A megszorítások különben sem vezetnek sehova. Rogán Antal frakcióvezető szépen el is magyarázta:

„A bérek kifizetését, a nyugdíjak kifizetését és a segélyek kifizetését nem terhelheti tranzakciós adó. Ez legfeljebb akkor jelentkezhet, ha valaki a pénzt elkölti.”

Ez jó. Ez nagyon jó. Azt is bejelenthetnék, hogy ingyenessé teszik az utazást a metrón. Legfeljebb akkor kell fizetni egy ezrest, ha valaki fel akar jönni a mozgólépcsőn. Ha az egész életét lent tölti, soha nem kell fizetnie. Mindenki láthatja, hogy ez nem megszorítás. A kilélegzési illetéket is bevezetjük. A levegővétel maradna teljesen ingyenes, mert mi ellenezzük a megszorítást, mert az nem vezet sehova, legfeljebb a kifújásért kérünk valamennyit, de egyáltalán nem sokat.

Mert mielőtt valaki a tranzakciós adóval kapcsolatban „hatalmas összegre gondolna, ha át is terhelné az egészet egy bank [az emberekre], akkor az százezer forintonként 200 forintot jelent.” – nyugtat meg mindenkit a Blikk reklámarca, aki nyolc évet dolgozott azon, hogy a közönség ne annak a T100-as harci droidnak lássa, akinek az első Orbán-kormány idejében mutatkozott. Azóta továbbfejlesztették.

A nemzetgazdasági átlagkereset 220 ezer forint, ami 150 ezer körüli adózott átutalt bért jelent. Ha az egyszeri dolgozó arra vetemedik, hogy a fizetését nem a bankban tartja, hanem elkölti, mert a szerencsétlen abból él, akkor 300 forintot vonnak le tőle tranzakciós adó formájában.

A megszorítás-ügyileg képzett olvasónak most nyilván a vizitdíj jut eszébe, amit népszavazáson törtölt el a magyar nép, mert a 300 forintot elég hatalmas összegnek gondolta ahhoz, hogy inkább az egészségügy teljes pusztulását válassza. De ez az asszociácó kissé elhamarkodott, mert a statisztikák szerint egy átlagos magyar csupán hatszor megy orvoshoz egy évben, ezért összesen 1800 forintot fizetett vizitdíjra. Tranzakciós adóra, mivel hónapból 12 van, a dupláját fogja.

"Mit jelent tehát végül is a vizitdíj és a kórházi napidíj? Azt, hogy kétszer fizetünk ugyanazért. Ez olyan, mintha egy színházban kifelé és befelé is belépődíjat kellene fizetni" – ezt már Orbán Viktor mondta a népszavazás előtt, azt fejtegetve, hogy aki járulékot fizet, nem fizethet külön vizitdíjat is.  Na most, a jövedelemből először levonják az adót, úgy kerül a számlára, a tranzakciós adó ezt sújtja, azaz befele is adózik, kifele is adózik, ami viszont nem megszorítás, főleg mert az nem vezet sehova.

„Nem a családok, nem a bérből és fizetésből élők terheit fogjuk növelni, hanem a bankadót hagyjuk a helyén.” – szögezte le határozottan Rogán, húsz másodperccel azután, hogy ő maga számolta ki, mennyivel növelik a családok, a bérből és fizetésből élők terheit. Az újságírói kérdésre nem tagadta, hogy ezzel egyoldalúan felrúgták a bankokkal kötött megállapodást, de diadalmas mosollyal hozzátette: „Ha már egyoldalú szerződésmódosításról beszélünk, akkor abban a bankoknak komoly gyakorlata van.”

Magyarul: mi is vagyunk akkora görények, mint a bankok. Őszintén bevallják, nem hazudnak soha a magyaroknak.

Hirdetés
Vállalkozás Gyükeri Mercédesz 2024. december. 22. 20:00

"Mi csak a gyümölcs ízét tudjuk megőrizni": a magyar szörpforradalom egyik bölcsőjében jártunk

Addig gépesítünk, amíg az nem megy a minőség rovására, vallja Galajda Péter, aki azért kezdett el szörpöt gyártani, mert nem talált megfelelőt a piacon. A Mayer szörp mára az egyik legismertebb prémium élelmiszer lett, ahol ugyan mindig van a polcon a nagymama főzetét idéző eperszörp, de kísérleteznek chilivel és kaporral is.