Tech techline.hu 2011. október. 13. 09:50

iOS 5 tipp: szinkronizálás wifin keresztül

Ha már telepítettük az iTunes 10.

Ha már telepítettük az iTunes 10.5-öt a számítógépre és túljutottunk az iOS 5 telepítésén is az iPhone-ra vagy iPadre, egy új és nagyon kényelmes lehetőséget is kihasználhatunk: a wifin keresztüli szinkronizálást. Persze dokumentumokat, névjegyeket, naptárbejegyzéseket szinkronizálni az esetek többségében most már kényelmesebb lesz az iCloudon keresztül, hiszen így bárhol legyünk, azonnal megjelenik minden új bejegyzésünk az összes iCloud kompatibilis eszközünkön. Ám alkalmazásokat feltenni, videókat átmásolni az iTunes alkalmazáson keresztül továbbra is egyszerű, sőt, még egyszerűbb, ugyanis már az USB kábellel sem kell vacakolnunk. Ha van otthon wifi hálózatunk amelyhez a számítógép és iOS 5-ös eszközeink egyaránt csatlakoznak, pár kattintással beállítható, hogy az iTunes állandóan lássa az eszközünket, ha az a közelben (a wifi hatósugarában) van.

Ehhez csatlakoztassuk az iPhone-t vagy iPadet a géphez, indítsuk el az iTunes 10.5-öt, és a Devices kategóriában kiválasztva a készülékünket, a Summary részben jelöljük be a Sync with this iPhone over Wi-Fi opciót.

Ettől kezdve a készülék és a számítógépen lévő iTunes folyamatosan elérik egymást. A teljes szinkronizációt pedig kezdeményezhetjük akár a mobilról is, a Settings/General részben található iTunes Wi-Fi Sync menüpontban.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 23. 14:43

Orbán Viktor vagy Magyar Péter tehet a bombariadókról? Mindkét oldalnak rögtön lett válasza, csak Gulyás Gergelynek nem szóltak

Egy óra sem telt el az első bombariadók óta, és a kormánypárti nyilvánosságban már elkezdték Magyar Péter felelősségét firtatni. Nem sokkal később beszállt a keretezésbe Magyar is, aztán Gulyás Gergely is elmondta a véleményét, amivel nemcsak Magyarral, de Orbán Balázzsal is szembement. A miniszterelnök politikai igazgatója szerint a bombariadó-sorozat őket igazolja, míg az ellenzéki nyilvánosságban többen a kormányt sejtetik a fenyegetések mögött. A valóságban nem tudunk semmi biztosat arról, ki küldte az e-maileket.