Tech techline.hu 2011. október. 17. 12:00

iOS 5 tipp: funkciók gyorsabb elérése és saját ujjgesztusok használata

Az iOS 5 egyik érdekes újítása az AssistiveTouch lehetőség, amelyet a Settings ikont megérintve, a...

Az iOS 5 egyik érdekes újítása az AssistiveTouch lehetőség, amelyet a Settings ikont megérintve, a General/Accessibility menüpontban érünk el. Ennek bekapcsolása után egy apró, a képernyőn bárhová áthelyezhető gomb jelenik meg, amelyet megérintve számtalan funkciót elérünk egy érintéssel. Letilthatjuk a képernyő forgatását, elnémíthatjuk a hangszórót, szabályozhatjuk a hangerőt stb. Még arra is van lehetőségünk, hogy a telefon valódi megrázása nélkül imitáljuk a shake funkciót, vagy a fizikai Home gomb használata nélkül térjünk vissza az alapképernyőre. Ezen felül egy ujjal is alkalmazhatjuk a 2-3-4 vagy 5 ujjas ujjgesztusokat, illetve saját ujjgesztusokat (ujjgesztus-sorozatokat) hozhatunk létre, amelyeket ettől kezdve egy mozdulattal aktiválhatunk a Favorites ikont megérintve, majd kiválasztva a kérdéses mozdulatsor ikonját.

Az AssistiveTouch nem biztos, hogy mindenkinek a szívébe lopja magát, de azért akadnak benne nagyon praktikus ötletek, így egy próbát megér. Kikapcsolni mindössze egy mozdulat, így nem kockáztatunk vele semmit.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. május. 06. 20:00

Dorka maximum fokozaton készül az érettségire, mégis stresszel – kiégő tinédzsereket termel a magyar oktatás

Állandó fáradtság, ingerlékenység, alvási problémák, megváltozott evési szokások, koncentrációs nehézségek – sokak számára csenghetnek ismerősen a felsorolt tünetek, ugyanis a 10 és 19 év közötti magyar fiatalok közül minden ötödik küzd valamilyen mentális zavarral Magyarországon. Bár a „kamaszkori kiégés” egyelőre nem hivatalos diagnózis, a jelenség nagyon is valós, és egyre több fiatalt érint. Mi áll a háttérben, és mit tehetünk a megelőzésért?