Tech techline.hu 2011. december. 30. 16:30

Jönnek az arcfelismerő iPadek

A lezárt iPod és iPad „kinyitása” egyelőre egy virtuális kapcsolóval történik, amit elcsúsztatunk a képernyőn.

A lezárt iPod és iPad „kinyitása” egyelőre egy virtuális kapcsolóval történik, amit elcsúsztatunk a képernyőn. Nem sokáig lesz ez így: nemsokára elég lesz, ha ránézünk a készülékre…

Az US Patent & Tradamerk Office mai jelentésében szerepel az Apple által benyújtott szabadalom, amely kifejezetten a hordozható táblagépeken használatos arcfelismerő algoritmusokkal, valamint a hozzávaló szoftverekkel és hardverrel kapcsolatos. Az eljárás lényege, hogy a gépek hatásosan és gyorsan ismerjék fel „gazdáikat” egy speciális kamera segítségével.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.