Tech techline.hu 2012. március. 01. 04:00

Így frissíthetjük minden szoftverünket a háttérben, automatikusan!

A telepített alkalmazásokat folyamatosan frissíteni nem afféle beteges "geek hobbi".

A telepített alkalmazásokat folyamatosan frissíteni nem afféle beteges "geek hobbi". Az alverziókkal ugyanis általában nem csak új, vagy tovább fejlesztett funkciók, hanem biztonsági frissítések és sokszor a program teljesítményét optimalizáló megoldások is érkeznek. Márpedig ez utóbbi kettő igen fontos a napi használatú alkalmazások esetében.
Persze minden alkalmazáshoz egyenként megkeresni a frissítéseket (összehasonlítani a verziókat, megkeresni a megfelelő letöltési oldalt stb.) meglehetősen macerás és hosszadalmas feladat. Ám éppen ezen segít a Secunia PSI, amelyből most letölthető a készülő 3.0-ás verzió bétája. A program átnézi a rendszert és ellenőrzi, hogy a telepített szoftverek közül melyikből van újabb alverzió. Amelyikhez elérhető frissítés, ahhoz automatikusan telepíti is azt.

A program elég hatékonyan dolgozik, és dacára annak, hogy béta, megbízhatónak is tűnt a tesztek során. A Thunderbird esetében a frissítés előtt még rákérdezett arra is, hogy melyik nyelvi verzióra van szükségünk. A PSI 3.0 béta innen tölthető le, de aki nem szeretne bétát tesztelni (ebben ugyebár azért még bőven lehet hiba), az letöltheti az aktuális verziót is, az alábbi linkre kattintva.

 

Hirdetés
hvg360 Medvegy Gábor 2024. november. 30. 15:00

Egy vérző ország minden gondja a lelkében – a mai propagandisták is megirigyelhetik, ahogy anno a magyar kormányfőről írtak

Harcolhattak volna robotzsaruval Horthy Miklós merénylői ellen száz évvel ezelőtt? A válasz meglepő módon majdnem igen, de ez még semmi. Az 1924 novemberében megjelent lapok meghökkentő híreiből válogattunk, amelyekből kiderül, hogy a vasútra mindig lehetett panaszkodni, a parlamenti zsidózás pedig nem sértett illemet akkoriban. A templomba járó nők kivágott, áttetsző ruhái ellenben igen.