Tech life-style.hu 2011. október. 20. 17:32

Ez lenne a mesterséges értelem?

A Lionhead Studios nevű angol játékfejlesztő cég új értelmet adott az interaktív játék fogalmának.

A Lionhead Studios nevű angol játékfejlesztő cég új értelmet adott az interaktív játék fogalmának.

Az általuk Xbox 360-ra fejlesztett Milo and Kate című programban a főszerepet a virtuális 10 éves kisfiú, Milo játsza és természetesen a játékos. Kihasználva az Xbox 360 Kinect nevű mozgás-, hang és -arcfelismerő hardverét a játékost Milo arcról felismeri, köszön neki és beszélgetésbe is elegyedhet vele mindennapi életéről, gondolatairól.

Az ügyes programozó trükökkel elérték, hogy a fiúcska a mesterséges intelligencia benyomását keltse, teljesen lenyűgözve a hallgatóságot. Bár a 2009-es demo változatból ezidáig nem lett kész játék, az ízelőtőből máris látható hogy hová fejlődött a játékipar Tetris óta. Sok szülő már a gyermekeke játszótéri szabadidejét félti a virtuális baráttól vagy ahogy egy kommentelő frappánsan adott hangot a megdöbbenésének: "The Skynet is real."

Peter Molyneux Milo & Kate TED-es prezentációja:
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.