Mint ahogy mi is hírt adtunk róla, március 7-én végre bemutatta az Apple a harmadik generációs iPadet, ahogy mi is...
Mint ahogy mi is hírt adtunk róla, március 7-én végre bemutatta az Apple a harmadik generációs iPadet, ahogy mi is neveztük az „új iPadet”. A szóhasználat nem véletlen, s hogy miért, az később még kiderül. De most térjünk vissza március 7-re. A várva várt tablet számos új funkciót, tulajdonságot kapott. Retina kijelző, jobb kamera, 4G LTE támogatás és 5.1-es iOS.
Ami viszont többeket meglepett, egy valami nem hangzott el, az, hogy iPad3. De még az iPad HD szót is kerülte az Apple (pedig a bemutató előtt több olyan hír is szárnyra kapott, hogy ez lesz a táblagép neve). A cupertinói cégnél egyszerűen „új iPadként” emlegetik a legifjabb családtagot, az iparági elemzők pedig vakarják most a fejüket.
Pedig az elnevezés valahol érthető. Az „új iPad” vásárlói többségének ugyanis ez lesz az első iPadje, és nem a harmadik. Ahogy Dan Frommer is megjegyezte, „ki akarna forradalmat kezdeni 3-as számmal?”
A vásárló (aki – tételezzük fel – nem számítógépes szakember ) besétál a boltba, és egy „új iPadet fog kérni, nem iPad 3-at vagy iPad HD-t. Ebben az értelemben tehát igenis logikus az Apple névválasztása.
Azonban jobban belegondolva, pár kérdés mégis csak fevetődik. Például hogy mi lesz a neve a jövő évi iPadnek? Még újabb iPad? Legújabb iPad? És mi lesz azután? Legeslegújabb iPad?
És ezt a logikát követve, vajon hogy fogják hívni következő iPhone-t? Van, aki szerint iPhone5 lesz, de nem kevesen vannak, akik biztosabbnak látják az iPhone 6 nevet, lévén ez már a hatodik generációs iPhone. Azután persze lehet, hogy majd valamikor szeptember, október táján Tim Cook valahogy így fog szólni: Hölgyeim és uraim, íme az „új iPhone”.