Tech techline.hu 2011. november. 03. 21:00

A nap kütyüje – analóg tetrisz!

Alex Pajitnov (magyarosan és elég helytelenül „Pazsitnyov") 1985-ben találta fel a tetriszt.

Alex Pajitnov (magyarosan és elég helytelenül „Pazsitnyov") 1985-ben találta fel a tetriszt. Valószínűleg soha nem tervezte, hogy valamiféle analóg-formában is jászható legyen a játék, hiszen már az első verzió is IBM PC-n illetve az akkoriban modernnek számító „Electronica 60” gépeken futott.

A Thinkgeek-et elárasztó kütyü-mániás fejlesztők azonban gondoskodtak arról, hogy nem maradjunk analóg tetrisz nélkül. Működése nem annyira egyszerű és maga a játék is kevésbé élvezetes (főleg, hogy igen könnyű benne csalni), viszont megvan az az előnye, hogy akkor is működik, ha áramszünet van, vagy nincs kéznél zsebtelep… Az eszköz neve „Tetris Link” és harminc dolláros áron vesztegetik.

 

 

 

 

Hirdetés
hvg360 Czeglédi Fanni 2025. május. 01. 19:30

Pár perc nevetés fél óra edzéssel ér föl – így vegyük rá magunkat egy kiadós hahotázásra

A nevetés olyan szorongásoldó eszköz, ami nem kerül pénzbe, mindenkinek a rendelkezésére áll, és egyből érezzük a felszabadító hatását. Még akkor is, ha a társadalmunkban nem mindig elfogadott csak úgy röhögcsélni. Hogyan alakult ki a nevetés, mi történik az agyunkban ilyenkor, és vicc-e a hahotajóga, vagy tényleg hasznos? A nevetés világnapján ezekről is kérdeztük Szabó Attilát, az ELTE és a SZIE pszichológiaprofesszorát, aki régóta vizsgálja a humor élettani hatásait.