Tech HVG 2024. december. 15. 14:03

Naponta egymilliárdszor kérdeznek tőle az emberek, de nem a Google kereső – mi az?

Mintha nagyjából minden nyolcadik ember küldene naponta egy üzenetet a talán legnépszerűbb mesterséges intelligencia chatbotnak, a ChatGPT-nek. Ismét egy óriási mérföldkő eléréséről számolt be az OpenAI.

Ha valaki még most is kételkedne abban, hogy a mesterséges intelligencia tényleg bekerült a mindennapokba, annak érdemes egy pillantást vetnie az OpenAI legújabb nyilvánosságra került adataira.

Sam Altman, az OpenAI vezére a The New York Times DealBook Summit rendezvény alkalmával számolt be arról egy tweetben, hogy a ChatGPT-nek hetente immár 300 millió aktív felhasználója van. Naponta 1 milliárd üzenet érkezik az MI chatbothoz, és 1,3 millió amerikai fejlesztő épített mesterséges intelligencia alkalmazásokat az OpenAI platformján.

Hogy kontextusba helyezzük az adatokat, érdemes visszaemlékezni, hogy 2023 februárjában számolt be arról az OpenAI, hogy a ChatGPT elérte a heti 100 milliós felhasználói számot, idén augusztusra pedig a 200 milliót. Mostanra viszont már 300 milliónál tartanak (ami csak október óta 20 százalékos növekedés), amiben igen nagy szerepe van a ChatGPT fizetős változata mögött álló nyelvi modell, a GPT-4 Turbo fejlődésének.

Ami a Fidesznek a Tisza, az a Google-nek a ChatGPT Search? Kipróbáltuk magyar nyelven az új keresőt

A mesterséges intelligencia új korszakát elhozó OpenAI friss szolgáltatásának van az eddigi legkomolyabb esélye arra, hogy megingassa a keresőóriás világuralmát. Kipróbáltuk néhány mindennapos helyzetben.

S még két érdekes adat: a ChatGPT Android és iOS mobilalkalmazást több mint 110 millióan töltötték le. Az OpenAI 202r-ben 2,7 milliárd dolláros bevételre számít a ChatGPT-ból, amely majdnem négyszerese a tavalyi 700 millió dollárnak. December 5-én az OpenAI elindította „12 Days of Shipmas” rendezvényét, bemutatva a ChatGPT Prót. Ez az új, havi 200 dolláros előfizetési szint elsősorban kutatók, mérnökök, de tulajdonképpen bárki számára készült, akinek napi szinten szüksége van a fejlett, kutatási szintű mesterséges intelligenciára.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.