Tech HVG 2024. november. 30. 14:03

Megér 2000 milliárd forintot az Apple-nek az okosgyűrű?

Az okostelefon és az annál kisebb okosóra után az okosgyűrű lehet a következő, sokak érdeklődésére számot tartó technológiai csemege. Az első két kategóriában éllovas az Apple, az okosgyűrűvel kapcsolatban viszont – egyelőre – nem hallani róla. Vajon így is marad ez?

Az okosgyűrű lehet az elkövetkező időszak nagy technológiai dobása, ugyanis – az okosórához hasonlóan – értesítéseket küldhet, számos egészségügyi paraméter követésére alkalmas, mindemellett diszkrét és kényelmes. Jó pár cég kínál ma már okosgyűrűt (többek között a Samsung is), egy nagy név azonban égetően hiányzik közülük, és ez az Apple. Világbajnok okostelefonja és okosórája után még nincs okosgyűrűje, és ellentmondó hírek jönnek azzal kapcsolatban, hogy ilyet fejlesztene.

De vajon megengedheti magának, hogy kimaradjon egy ilyen, gyorsan növekvő iparágból? – tette fel a kérdést Mark Gurman, a Bloomberg neves Apple-elemzője. Ha Cupertinóban úgy gondolják, hogy nem, akkor annak az lenne a leggyorsabb módja, ha az Apple megvásárolná az Ourát, egy 5 milliárd dollár (nagyjából 2 ezer milliárd forint) értékű magántulajdonban lévő céget.

Oura

Hogy ez a cég ennyit ér, azt akkor számították ki, amikor a Dexcom egészségügyi vállalat úgy döntött, hogy 75 millió dollárt fektet az Ourába. A Dexcom gyártja a Stelo nevű eszközt, amelyik egész nap méri a vércukorszintet, és az adatokat az okostelefonra küldi. Az Oura gyűrűt viselők mindaddig kaphatnak adatokat vércukorszintjükről, amíg a Stelo rendszert használják. Ha az Apple felvásárolná az Ourát, akkor nemcsak egy intelligens gyűrűhöz jutna, hanem a nem invazív vércukorszint-mérésre szolgáló technológiát is bővíthetné. Ez pedig már csak annyiban is fontos lehet számára, hogy régóta hallani, hogy egy nem invazív vércukor-érzékelő kifejlesztésén dolgozik az Apple Watch-hoz, de konkrétumról alig esik szó.

Ha az Apple úgy döntene, hogy felvásárolja az Ourát, az valószínűleg több mint 5 milliárd dollárba kerülne. Csak összehasonlításképpen: a cég eddigi legnagyobb befektetése 3 milliárd dollár volt (ennyiért vásárolta fel 2014-ben a Beats Audiót). Az Apple üzletek inkább alacsonyabb árú akvizíciókat tartalmaznak egy olyan funkciók érdekében, amelyeket az Apple már a következő évben hasznosíthat. Például 2010-ben 200 millió dollárért megvásárolta az SRI Internationalt (SIRI). A következő évben pedig debütált az iPhone 4s-en a Siri digitális asszisztens. 2012-ben 356 millió dollárért vette meg az AuthenTec biometrikus céget, majd a következő évben megjelent az iPhone 5s a Touch ID ujjlenyomat-érzékelővel.

Az okosóráknak annyi? Mit tud, mit nem tud egy okosgyűrű? Kipróbáltuk a Samsung Galaxy Ringet

Miről szól, miről nem, szóval mit tud a gyakorlatban egy okosgyűrű? Egyáltalán kinek ajánlható a viselhető kütyük legfrissebb műfaja? Teszten a Samsung Galaxy Ring, jövünk a gyakorlati tapasztalatokkal.

Ha viszont szorít az idő, akkor lehet, hogy az Apple végül kinyitja a pénztárcáját, bár vannak, akik nem hisznek ebben, pontosabban abban, hogy a vállalatnak szüksége lenne okosórára. Közéjük tartozik épp az Oura vezérigazgatója, Tom Hale, aki a CBNC-nek adott interjújában azt mondta, hogy az Apple valószínűleg „nincs meggyőződve a gyűrű és az óra együttlétének értékéről”, és bár valószínűleg figyeli az Ourát és a Samsungot is, kétséges az iRing megjelenése. Mások is úgy vélik, hogy egy okosgyűrű kannibalizálná a vállalat okosóráját, szóval lehet, hogy érdemes lesz megvárni, tényleg így történik-e a Samsung esetében.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Fülöp István 2025. január. 22. 15:03

Leáldozhat a Huawei csillaga Európában Trump alatt?

Donald Trump második elnöki ciklusa alatt nem látott szintekre emelkedhet az Egyesült Államok és Kína technológiai háborúja, ami kifejezetten kínosan érintheti a kínai 5G-eszközöket előszeretettel alkalmazó európai távközlési cégeket. Köztük van a 4iG is, a céget arról kérdeztük, hogyan érintheti egy esetleges váltás.