Nem ez az első extrém billentyűzete a japán Google-nek, de lehet, hogy valamennyi között ez a legőrültebb, igaz, egyben a legambiciózusabb is. A billentyűk egy csavart körkörös kialakításban, egy Möbius-szalag mentén helyezkednek el.
Úgy tűnik, ezúttal a Möbius-szalag vitathatatlan különlegessége babonázta meg a japán Google extrém billentyűzeteket kitaláló és legyártó munkatársait (akik két éve például egy 1,6 méter hosszú billentyűzettel nevettették meg a világot). Ezúttal egy olyan mechanikus billentyűzetet mutattak be, amelynek mindkét oldalára számos billentyű került, és miután a dizájn egy Möbius-szalagot utánoz, mind a két oldal, és így valamennyi billentyű egyszerűen elérhető. (A Möbius-szalag olyan kétdimenziós felület, amelynek csak egyetlen oldala és egyetlen éle van. Bárki készíthet ilyet, ha egy papírcsík két végét úgy ragasztja össze, hogy előtte valamelyiket 180 fokban elforgatja.)
A Möbius Gboard 26 csatlakoztatott modulból áll, amelyek mindegyike nyolc billentyűnek ad helyet. Ez így összesen 208 billentyű, ami több mint kétszerese a jelenlegi legtöbb billentyűszámnak. S hogy minek ennyi billentyű és a kétoldalas elrendezés? Viccessége ellenére egyedülálló módja annak, hogy helyet biztosítson extra billentyűknek, ami hasznos lehet mondjuk egy japán billentyűzet esetében. A japán nyelv sokkal több szimbólumot tartalmaz, mint az angol vagy más, római betűket használó nyelv, és ez bonyolultabbá teszi a gépelést. A Google webhelyén található képek azt is mutatják, hogy az új Gboard emoji-billentyűket és további matematikai szimbólumokat is tartalmaz.
A billentyűzet számos, a csúcskategóriás modelleknél megszokott funkciót is kínál. Az MX billentyűk működés közben cserélhetők, ráadásul a keyboard valamennyi billentyűje RGB világítással rendelkezik. Használat közben ezért olyan érzetet kelt, mintha karácsonyi dekoráció volna. Kisebb hátránya, hogy csak USB-C-n keresztül tud csatlakozni a számítógépekhez, nem használható vezeték nélkül. Előnye viszont, hogy egyszerűen hordozható, és elvileg könnyen felakasztható.
Mielőtt még arra várna, hogy megvegye ezt a billentyűzetet, ki kell, hogy ábrándítsuk: a Google nem tervezi ennek a valóban meghökkentő eszköznek a kereskedelmi gyártását. Azonban a nyílt forráskódú eszközépítési terveket, beleértve a 3D nyomtatott STL fájlokat, firmware-t és egyebeket, elérhetővé tette a GitHubon.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.