Egy friss felmérés szerint az iPhone-tulajdonosok szívesebben bocsátják áruba régebbi készülékeiket, mint az androidosok. Ennek azonban nem az az oka, hogy ez utóbbiak annyira ragaszkodnának a régi készülékekhez.
Bár az androidosok éppen úgy a saját világukat tartják a legjobbnak, mint ahogyan az iPhone-osok is az övékét, vannak tények, amelyekkel nem lehet vitatkozni. Az egyik ilyen az, hogy a régebbi iPone-ok jóval értékállóbbak, mint a hasonló korú androidos eszközök.
A CIRP (Consumer Intelligence Research Partner) új, a 2024 júniusát megelőző évet lefedő jelentése (amelynek készítése előtt telefontulajdonsokat faggattak arról, hogy mit csinálnak „kinőtt” készülékeikkel) is megerősíti ezt, ebből ugyanis kiderül, hogy sok Android-felhasználó azért nem adja el használt eszközét, mert annak nincsen pénzügyi értelme. Marad tehát inkább az elajándékozás, a jótékony célra fordítás.
A jelentés számokkal is alátámasztja ezt a megállapítást: míg az iPhone-osok 41 százaléka próbál pénzt csinálni régi eszközeiből, és csak 20 százalékuk választ más utat, addig az androidosoknál 17, illetve 30 százalékra adódnak ezek az értékek.
Összességében úgy tűnik, hogy az, hogy egy régi androidos telefonból bevételt érjenek el, nem igazán nyerő ajánlat, így azután keveset is adnak el a használt készülékekből. Az iPhone-tulajdonosok pedig általában többet fektetnek telefonjaikba, és az eszközeik maradványértéke is magasabb, érdemesnek látszik tehát kereskedni velük.
Nemrégiben a CIRP egy másik felmérést is végzett, amiből kiderült, hogy az iPhone-vásárlók 33 százaléka legalább három évig megőrzi a telefonját, míg az androidosok mindössze 21 százaléka ragaszkodik ennyi ideig a régi készülékéhez. Ez utóbbi esetben tehát magasabb a „fluktuáció”, viszont a levetett készülékek már kevéssé kerülnek vissza a piacra.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.