Tech HVG 2024. október. 01. 15:03

Tényleg vége: elkezdtek eltűnni a Nokia okostelefonok Európából

Idő kérdése, meddig lehet még Nokia okostelefonhoz jutni, az azokat gyártó HMD ugyanis nemcsak beszünteti a név használatát, de a még elérhető telefonokat is elkezdte visszahívni az európai piacról.

Néhány hónappal ezelőtt, 2024 februárjában vált hivatalossá az a korábban már szárnyra kelt pletyka, hogy másodjára is megpecsételődött a Nokia telefonok sorsa. A vállalat egykor szebb napokat látott mobilgyártó üzletágát még 2016-ban támasztotta fel, és az androidos okostelefonok mellett a legendás 3310-est is újra kiadta – egy újragondolt változatban.

A Nokia mobilokat feltámasztó HMD az év elején azt közölte, hogy a jövőben a HMD név szerepel majd a cég mobiljain. Ettől függetlenül azóta is lehetett Nokiákat vásárolni, úgy tűnik azonban, hogy most ezt a lehetősége is lezárja a cég, legalábbis Európában.

A GSMArena beszámolója szerint az öreg kontinesen többé nem lehet majd Nokia mobilt vásárolni a gyártó webshopjában, azokat ugyanis eltávolította onnan a cég. Gyorsan rá is néztünk a magyar weboldalra, de úgy tűnik, a döntés még nem érte el a hazai piacot, a választható készülékek között ugyanis még most is ott vannak a Nokiák. Hogy ez meddig marad így, azt persze egyelőre nem tudni.

HVG

A lap megjegyzi: a Nokia telefonok az ázsiai, afrikai, közel-keleti, ausztrál és új-zélandi, valamint latin-amerikai piacokon továbbra is elérhetők, de könnyen lehet, hogy hamarosan ezekről is visszavonja az eszközöket a HMD.

Jó hír, hogy a cég támogatási oldalán továbbra is szerepelnek a Nokia mobilok, ami annyit tesz, hogy egy ideig még biztosan érkezik majd rájuk frissítés.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.