A berlini IFA kiállításon a globális piac számára is bemutatta a Honor a Magic V3-at, a Kínában már január óta kapható hajlítható okostelefont. Hasonlóan a V2-höz, ebben az esetben is a fizikai paraméterek vannak a fókuszban – de ezúttal már a mesterséges intelligenciára is nagy hangsúlyt fektetett a gyártó.
A Honor Magic V3 neve valószínűleg sokaknak ismerősen cseng már – Kínában lassan háromnegyed éve van forgalomban az összehajtható Magic V-széria legújabb tagja, ám a világ többi része eddig nem férhetett hozzá a készülékhez. Júliusban ugyanakkor már volt szerencsénk megnyomkodni, kapcsolódó cikkünkben a V2-vel, valamint a legfőbb rivális, a Samsung hajlítható mobiljával (Galaxy Z Fold6) is összevetettük, és hamarosan egy részletes teszttel is jelentkezünk a világ jelenlegi legvékonyabb hajlítható okostelefonjáról.
A Honor újdonsága összecsukva 9,2, kinyitva pedig 4,35 milliméter – természetesen egyik értékben sem szerepel a hátlap közepére költöztetett kameramodul. A továbbfejlesztett zsanér immáron akár 500 ezer kinyitást/összecsukást is kibír, és a gyártó ígérete szerint a belső megjelenítő is jobban ellenáll a karcolásoknak. A nagy belső kijelzőn a játékok sem fognak szaggatni: a teljesítményről egy Snapdragon 8 Gen 3 lapkakészlet gondoskodik, ami jelenleg a Qualcomm kínálatának csúcsát képezi.
Ami az MI-funkciókat illeti, több érinti a fotózást (gyorsabb fényképezést és jobb portréfotókat ígérve), de egy „radír” is megjelent a képek szerkesztésénél, mellyel szabadon lehet kijelölni, majd eltávolítani elemeket és akár személyeket is egy fotóról. A készülékkel debütál MI-alapú szinkrontolmács és fordítóeszköz is, ezek azonban nem fognak tudni magyarul – jelenleg nem is tudni, ez mikor változhat meg.
A Honor Magic V3 Android 14-gyel a fedélzetén rajtol el Magyarországon október 1-jén, fekete és zöld színben, 800 ezer forintos áron. A magyar piacon 512 GB tárhellyel és 12 GB RAM-mal lesz kapható a készülék.
Befutott a Watch 4 okosóra utódja is
Ugyan a Honor keynote-ján nem esett szó róla, de új okosóra is megjelent a gyártó kínálatában. A Watch 5 egy 480 mAh-s akkumulátort kapott, mellyel az ígéret szerint akár 15 napot is bír egy töltéssel. A funkciói között van számos egészségügyi mutató monitorozása: figyeli a pulzusszámot, a véroxigénszintet, de az alvásminőséget is.
A Watch 4-hez képest nőtt az Amoled kijelző mérete, mely 1,75 helyett immáron 1,85 hüvelykes, és 450× pixeles felbontással rendelkezik. Az IP68-as vízállóságra is hitelesített órával akár úszni is lehet, de egyelőre az árazásáról és az elérhetőségéről sincs információ.
Új tablet és laptop is érkezett
A Honor kínálata egy új latoppal és táblagéppel is bővült, ezek azonban egyelőre nem fognak megjelenni Magyarországon.
Az 5,8 milliméter vékony MagicPad 2 tablet egy 12,3 hüvelykes megjelenítőt kapott 144 Hz-es képfrissítéssel és 3000×-as felbontással. A készülékben egy Snapdragon 8s Gen 3 lapkakészletet dolgozik, és kapott néhány MI-funkciót is: a Magic Portal például a gyártó ígérete szerint képes felismerni a felhasználó szándékait, így ütemterveket vagy több feladatot lehet létrehozni egy hosszú nyomva tartással és húzással. Emellett hangot szöveggé alakító funkció, valamint kézírásszépítés és képfelismerés is van a 600 eurós – körülbelül 235 ezer forintos – áron debütáló táblagépben.
Jött egy új laptop is
MagicBook Art 14 néven egy notebookkal is előrukkolt a Honor, mely a Microsoft Copilot funkcióit is magában foglalja a Windows 11 segítségével: intelligens e-mail-kezelés, az adatértelmezés és -vizualizálás, valamint a valós idejű átírás és összegzés is szerepel a repertoárban.
A 14,6 hüvelykes, 3,1K-s OLED megjelenítővel szerelt eszköz egy Intel Core Ultra 7 processzorral lett bemutatva, ám egy későbbi panelbeszélgetésen George Zhao, a Honor vezérigazgatója lerántotta a leplet ugyanezen készülék ARM-es alapokra épített változatáról is. Utóbbiban egy Qualcomm Snapdragon Elite X lapkakészlet dolgozik 12 maggal és akár 4 GHz-es órajellel. Ez a chipset az idei év egyik legfontosabb szereplője a számítógépek terén, jellemzően ez hajtja az úgynevezett Copilot Plus PC-ket is.
A laptop egyik legérdekesebb pontja a webkamera, mely – szemben például az Apple megoldásával – már nem egy bevágásként van jelen a képernyő felső részén, hanem a laptop oldalából lehet kipattintani, majd mágnesesen helyezhető a kinyitott laptop tetejére. Használat után csak le kell emelni, és vissza is lehet pattintani a gépház oldalába.
Jelen állás szerint az inteles és az ARM-es laptopváltozat megjelenésével sem érdemes számolni a magyar piacon.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.