Tech László Ferenc 2024. július. 10. 15:00

Indul a Samsung úthengere: kezünkben a legújabb hajlítható képernyős mobilok, órák és fülesek

László Ferenc
Szerzőnk László Ferenc

A Samsung Párizsban bejelentette újdonságait, megérkezett a flexibilis kijelzős Fold6 és Flip6 okostelefon, a Watch7 és Ultra okosóra, illetve a Buds3 és 3 Pro fülhallgató. Jövünk minden fontos részlettel a legújabb Galaxykról.

Fél évvel az S24 termékcsalád hagyományos kialakítású csúcsmobiljai után menetrendszerűen megérkeztek a Samsung legújabb hajlékony kijelzős szétnyitható telefonjai.

Idén két héttel korábban debütált az aktuális Fold és Flip, mint tavaly, és ezúttal sincs egyedül a két felső kategóriás mobil. Jött melléjük három okosóra és két vezeték nélküli fülhallgató is, melyeket titoktartás vállalása mellett már néhány nappal a hivatalos leleplezés előtt sikerült kézbe vennünk.

Hamarosan készülnek a részletes tesztek, addig íme minden, amit az új termékekről a bejelentés után tudni lehet.

A nyári Samsung Galaxy Unpacked újdonságai
László Ferenc

Samsung Galaxy Z Fold6 és Z Flip6

Az egy éve kijött Fold5 utódja elsősorban némileg szögletesebb külsejéről, matt felületeiről, illetve rövidebb, szélesebb és vékonyabb kialakításáról ismerszik meg. Nagy változásokra nem szabad számítani, de hát ez már évek óta így megy mindegyik gyártónál.

Örvendetes, hogy csukott állapotban a vastagság 13,4-ről 12,1 milliméterre csökkent, de lesz még hová fejlődni: a riválisok egy ideje már 10 milliméter alatt járnak. Az aluházas Fold6 tömegéből is sikerült lefaragni egy keveset, így a mérleg mutatója már csak 7 grammal leng ki jobban, mint a titánvázas S24 Ultra esetében.

153,5 milliméter hosszú és 68,1 milliméter széles
László Ferenc
1–120 Hz közötti adaptív frissítési rátájú a belső kijelző
László Ferenc

IPX8 helyett IP48 védelem jár, vagyis a teljes vízállóság mellé továbbra sem adott komplett porállóság, de legalább az 1 milliméternél nagyobb porszemek ellen elvileg már védett a technika. A külső kijelző 0,1 hüvelykkel nagyobb és picit szélesebb lett, de az opcionálisan megvásárolható S Pen továbbra is csak a belső társával kompatibilis.

A hajlékony belső panel változatlan képátlót és gyűrődést vonultat fel, de némileg változott a képaránya, és ami a legfontosabb, hogy 50 százalékkal megnőtt a fényereje. Kipróbáltuk, a 2600 nites panel képe szikrázó napsütésben is remekül látható.

2160×1856 pixeles felbontású a panel
László Ferenc

A sebességre eddig sem volt panasz, a legújabb Snapdragon 8 Gen3 chipset azonban még komolyabb tempót diktál, illetve 12 GB RAM és 256 GB – 1 TB flashmemória társaságát élvezi. Az Android 14-re húzott, masszív AI támogatást élvező One UI 6.1.1 verziószám és tudás tekintetében is keveset változott az S24-eseken debütált 6.1-hez képest, a kezelhetőség és szolgáltatási kör lényegében hibátlan.

Az 50+12+12 megapixeles hátoldali, illetve a 10+4 megapixeles szelfikamerák lényegében változatlanul lettek átemelve, így az S24 Ultrának messze nem kell aggódnia a trónfosztástól. Sokak bánatára a 4400 mAh-s akkumulátor sem lett nagyobb, az pedig szinte botrányos, hogy még 2024-ben is be kell érnünk mindössze 25 wattos töltési teljesítménnyel.

A videófelvevő esetében a 8K/30 fps jelenti a plafont
László Ferenc

Az ellentétes irányban szétnyitható kistestvér, az IP48-as védelmet élvező Flip6 szintén csak 25 W-tal tölthető, és alapáron ugyanúgy nem jár mellé töltőfej, ez esetben viszont legalább 3700-ről 4000 mAh-ra nőtt a telep kapacitása. Ez a produktivitás helyett inkább a divatos megjelenésre fókuszáló modell éppen csak hajszálnyival lett vékonyabb, változatlan tömeg mellett.

A külső kijelző tavaly nagyot nőtt, idén viszont nem változott sem a mérete, sem pedig a 60 Hz-es frissítési sebessége. A korábbihoz hasonlóan 120 Hz-es belső panel fényereje jelentősen javult, a felső részébe integrált szelfikamerához viszont nem nyúltak hozzá a fejlesztők.

2640×1080 pixeles kijelző
László Ferenc
A kamerák a korábbiaknál hangsúlyosabb kialakításúak
László Ferenc
Flip6, S24 Ultra, Fold6
László Ferenc

A 12 megapixeles nagy látószögű kamera is változatlan maradt, a legtöbbet használt főkamera esetében viszont 12-ről 50 megapixelre katapultált a felbontás, és ennek köszönhetően a digitális zoomtól is többet várhatunk el, mint eddig.

Az új hűtőrendszerrel felvértezett legfrissebb Snapdragon processzor itt is megteszi a maga pozitív hatását, arról nem is beszélve, hogy a RAM kapacitása 8-ról 12 GB-ra nőtt. Az ujjlenyomat-olvasó maradt oldalt, csakúgy, mint a testvérmodell esetében.

Árak tekintetében sajnos nincsenek jó híreink, 2023-mal ellentétben idén nem csökkentették, hanem emelték azokat. Memóriától függően a Galaxy Z Fold6 árcéduláján 830–980 ezer forintos összeg szerepel, a Galaxy Z Flip6-ért pedig 500–550 ezer forintot kell kiadni.

Nyitott Flip6, S24 Ultra, csukott Fold6
László Ferenc
187 vs. 239 gramm
László Ferenc
Izgalmas színekben is elérhetők
László Ferenc

Samsung Galaxy Watch7 – itt az Ultra

A tavaly debütált 6-os sorozatú okosórákat a vadonatúj Watch7 váltja, amely kétféle méretben, 40 és 44 milliméteres változatban, 1,3, illetve 1,5 colos kijelzővel lesz kapható.

Az 50 méterig vízálló újdonságok közül a kisebb egy 300, a nagyobb pedig egy 425 mAh kapacitású akkumulátort vonultat fel, és közös vonás a Wear OS 5-re épülő One UI 6 Watch felhasználói felület, az új Exynos W1000 chipset, illetve a 2/32 GB memória.

Watch7 kétféle méretben és a Watch Ultra
László Ferenc

A két évvel korábban kijött Watch5 Prót váltja a Watch Ultra, amely 47 milliméteres csúcsmodell előlapját egy 1,5 colos AMOLED panel uralja. A titánvázas újdonság 100 méterig vízálló, az energiaellátásáról egy 590 mAh kapacitású akkumulátor gondoskodik.

A Watch7 kisebb verziója 130–150, a nagyobb 140–160 ezer forintba kerül. A 380 ezer forintos listaárú Apple Watch Ultra 2 kihívójának tekinthető Watch Ultra 280 ezer forintot kóstál.

A kicsi és a nagy Watch 7, illetve a Watch Ultra
László Ferenc
Csuklón az új csúcsóra
László Ferenc
A Watch Ultra jelentősen vastagabb, és több rajta a gomb
László Ferenc
Továbbfejlesztett szenzorok
László Ferenc

Samsung Galaxy Buds3 – végre nem csak agyba dugós kiadásban

A középkategóriás TWS (True Wireless Stereo) headsetek piacára érkezett a Buds3, amely egy mindössze 4,7 gramm tömegű apróság. A Samsung szakított az eddigi dizájniskolával, és most először az Apple által jó néhány éve választott úton indul el: a fülhallgató alsó részén hosszúkás nyúlványt alakítottak ki.

Az egyutas hangszórót felvonultató Buds3 24 bites, 96 kHz-es kiváló hangminőséggel és tripla mikrofonos zajszűréssel kecsegtet, 48 mAh kapacitású akkumulátora pedig 6 órás zenelejátszási időt tesz lehetővé.

Buds3 és Buds3 Pro
László Ferenc

A töltőtokban lévő 515 mAh-s telep révén egészen 30 óráig kitolható az üzemidő, és ugyanilyen tokot kapott a nagyobb tudású, világító LED-csíkos Buds3 Pro is.

Utóbbi már kétutas hangszórót, fejlettebb zajszűrést és pontosabb illeszkedést biztosító gumiharangokat állít hadrendbe, és bár 0,7 grammal nehezebb, cserébe 6 mAh-val combosabb az akkumulátora.

A 115 ezer forintos AirPods Pro 2 ellenfelének szánt újdonság 100 ezer forintba kerül, a hasonlóan IP54 minősítésű és Bluetooth 5.4 kompatibilis Buds3 pedig 70 ezer forinttal vékonyítja el a bankkártyát.

180 fokos fordulat dizájnfronton
László Ferenc
Július 10-étől előrendelhetők
László Ferenc

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.