Tech HVG 2024. július. 01. 12:03

Új gomb jön a YouTube-ra, örülhet, aki videókra szokott elaludni

A felhasználók a jövőben beállíthatják majd, hogy mikor állítsa le az alkalmazás a lejátszást.

Aki az elalváshoz YouTube-videókat szokott nézegetni, az már biztosan megtapasztalta a platform egy igen nagy hiányosságát: nem lehet beállítani, hogy mikor kapcsolja ki a lejátszást. Bár az okostelevíziós alkalmazásnál ez áthidalható azzal, hogy magát a tévét állítja be az ember, mikor kapcsolja ki magát, aki mobilon néz tartalmat, ezt nem teheti meg. Szerencsére azonban közel a változás.

Az Android Authority szúrta ki az androidos eszközökre szánt alkalmazás legfrissebb verziójában azt a kódrészletet, amely egyértelműen arra utal: jön az elalváskapcsoló a mobilos YouTube-ba.

A várakozások szerint mindez lehetővé teszi, hogy a felhasználó beállítsa, mennyi idő után álljon le a lejátszás. A hátralévő idő értesítésként jelenik meg, ugyanakkor ez bármikor módosítható: átállítható a számláló, vagy akár le is lehet állítani a visszaszámlálást, így a felhasználó időkorlát nélkül folytathatja a videózást.

Elég sokan döntenek egészségügyi kérdésekben annak alapján, amit a YouTube-on látnak

Sok ember keres választ egészségével, annak problémáival kapcsolatos kérdésekre a YouTube-on. Egy friss kutatás arra kereste a választ, a felhasználók mi iránt érdeklődnek legjobban, és mennyire veszik komolyan, amit látnak.

A funkció a jelek szerint az androidosok számára készül, ami érthető, a iOS-ben ugyanis rendszerszintű időzítőt lehet beállítani, ami minden lejátszást leállít. Az Androidnál erre nincs lehetőség. Hasonló funkció egyébként már van a Spotifyban és a YouTube Musicban is.

Hogy mikor lesz elérhető az újdonság, egyelőre nem tudni.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.