Sokáig csak a laboratóriumban és egy-két tesztelő partnernél üzemelt a Google különleges, 3D-s videotelefonja, a Starline projekt gyümölcse. A napokban bejelentették, hogy 2025-ben már bárki használhatja a különleges eszközt.
Egyfajta varázsablakként jellemezte a Google még 2021-ben a mesterséges intelligencia, a 3D képalkotás és egyéb technológiák bevetésével megalkotott Starline-t. Az innovációnak köszönhetően a maga 3D-s valójában lehetett látni az több ezer kilométerre tartózkodó beszélgetőpartnert. Úgy, mintha csak ugyanabban a szobában lenne, és csak egy üveglap választaná el őket egymástól. Bár a keresőóriás még 2021-ben telepítette a rendszert néhány vállalatnál tesztelés céljából, azonban ezidáig keveset lehetett hallani róla.
Most viszont a Google bejelentette, hogy sikeres volt a több ezer órányi tesztelés, és új szakaszába lépett a projekt. Kihozzák a technológiát a laborból, hogy immár a való életben, a munkahelyi csapatok és egyének összekapcsolására összpontosítanak. Ebben együttműködnek a HP-vel, és 2025-ben megkezdik e különleges élmény kereskedelmi forgalomba hozatalát. Azon dolgoznak, hogy a Starline a jelenleg használt videokonferencia-szolgáltatásokból – például a Google Meetből és a Zoomból – közvetlenül s elérhetővé váljon.
De vajon van-e még szükség erre a technológiára egy olyan világban, ahol sok vállalat visszatért személyes irodájába? – teszi fel a jogosnak tűnő kérdést az MSPowerUser. A Google mindenesetre hisz ebben. Bár a Project Starline eredetileg a hibrid munkakörnyezetekre irányult, a keresőóriás szerint e különleges beszélgetési élmény bármikor javíthatja a figyelmességet, a memóriát és az általános együttműködést, még az ugyanabban az irodában dolgozó csapatok esetében is. Ráadásul ez a technológia nem csak a személyes élmény reprodukálásáról szól a hanghívásoknál. A 3D-s képalkotás élethű gesztusokat és még olyan finom jelzéseket is lehetővé tesz, mint a szemkontaktus, így az őszinteség sokkal természetesebbé teszi a kommunikációt.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.