Tech hvg.hu 2024. február. 27. 20:03

Androidosoknak: nézze, mi történik, ha egymás után kétszer rábök egy SMS-re

Egyszerűbb lesz az üzenetekre reagálni a Google Üzenetek alkalmazásban, már tesztelik az új funkciót.

Miközben a világ egyre inkább eltávolodik a hagyományos SMS-üzenetektől, egyre nagyobb figyelmet kapnak a különböző alternatív üzenetküldő platformok. Ilyen például a Google Üzenetek Messages is, mely az SMS és a modern üzenetküldők között igyekszik átmenetet képezni az RCS-integrációval.

Az Android beépített üzenetküldője több hasznos funkciót is kapott az elmúlt években, az egyik ilyen a reakciók lehetősége – ami a Facebook Messengerből, a WhatsAppból és sok más platformról is ismerős lehet a felhasználóknak.

Szinte hihetetlen: szóba fog állni az androidos mobilokkal az iPhone

Hamarosan az Apple is alkalmazza az RCS-protokollt, ami azt jelenti, hogy az android és iPhone-készülékek közötti üzenetküldés is jobb lesz - száműzve az SMS/MMS-t.

Az ilyen reakciókhoz alapértelemzetten hosszan lenyomva kell tartani a kívánt üzenetet, majd a felugró lehetőségek közül kiválasztani a szimpatikus reakciót. Ez azonban a jövőben megváltozhat, ugyanis az üzenetre történő dupla koppintással automatikusan lehet majd reagálni – hogy az ekkor adott reakciót lehet-e módosítani, az egyelőre nem ismert. A funkciót az AssembleDebug néven tevékenykedő szakértő fedezte fel az üzenetküldő bétájában, és az általa közzétett videóban a szívecskés reakció az alapértelmezett.

Noha egyelőre csak a bétában érhető el néhány felhasználónál, a lehetőség bizonyára a közhasználatú verzióba is megérkezik hamarosan.

Az Android Police szerint ráadásul további újdonságokon is dolgozik a Google: az üzenetek szerkesztésének lehetősége mellett MI-funkciókra és fejlettebb képkezelésre is számítani lehet a jövőben.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.