Gyökeresen átalakulhatnak a kissé unalmas videokonferenciák az Apple Vision Pro szemüvegének megjelenésével, illetve azzal, hogy a Zoom egyáltalán nem zárkózik el az újdonság elől, sőt kapcsolódó fejlesztéseket is végez.
Vannak szolgáltatások, amelyek fejlesztői egyelőre még nem igazán értékelik az Apple Vision Pro eszközét: például a Netflix és a YouTube egy ideig nem rukkolnak majd elő a szemüvegre fejlesztett alkalmazással. Következésképpen a felhasználók kénytelenek lesznek webböngészőn keresztül elérni ezeket a platformokat, amiről borítékolható, hogy kevésbé magával ragadó élményt eredményez.
Más a helyzet viszont a Zoom esetében. Újdonsága érdekes módon teszi lehetővé, hogy a felhasználó kapcsolatba kerülhessen másokkal. A Vision Pro viselői ugyanis digitális avatárként mutathatják meg magukat a videokonferenciák során.
A Zoom Vision Pro alkalmazás használatával a felhasználók kivetíthetik virtuális „személyüket”, egy arcszkennelésekből készült digitális avatárt. Ez a funkció azt is lehetővé teszi, hogy a videohívás fogadója zökkenőmentesen integrálva érzékelje az arckifejezéseiket és a kézmozdulataikat, azzal az illuzióval, hogy a szemüveg viselőjén valójában nincs is ilyen eszköz, akárcsak az Apple Vision Próhoz készült FaceTime alkalmazásnál.
A közelgő Zoom alkalmazás a kiterjesztett valóság funkcióit fogja hasznosítani. Ennek köszönhetően a digitális avatar zökkenőmentesen beilleszkedhet a felhasználó fizikai környezetébe: lebegő ablak nyílik meg a videohívás során. Az alkalmazás térbeli élménye az ideális méretre állítható, így biztosítva, hogy a felhasználók ne érezzék távol magukat valaki személyétől. Bár a Vision Pro felhasználók „személyként” (Persona) jelennek meg (ha úgy döntenek), a híváshoz más eszközökről csatlakozók lebegő csempeként láthatók. A Zoom szerint egyébként egy Vision Prót viselő Persona beállítása csak néhány percet vesz igénybe.
A Zoom azt a szándékát is felvázolta, hogy tavasszal majd további funkciókat is bevezet a Vision Pro alkalmazásba. Így majd 3D objektumfájlokat lehet megosztani, és a virtuális térben lehet megtekinteni ezeket. A Slack riválisa, a Team Chat is megjelenik az alkalmazásban, csakúgy, mint a valós rögzítés nevű eszköz. Ez utóbbi funkciónak a célja, hogy fokozza a hívások magával ragadó jellegét a Vision Pro felhasználók számára azzal, hogy lehetővé teszi számukra, hogy akár öt Zoom-megbeszélés résztvevőjét rögzítsék a fizikai terükbe, és ezzel egyidejűleg kiküszöböljék a hívók hátterét.
Tény, hogy nem feltétlenül a Zoom nem a legizgalmasabb alkalmazás azok számára, akik főleg szórakoztatási céllal választanák Vision Prót, azonban azt mindenképpen érdekes látni, hogy a külső cégek mit kezdenek az új technológiával. Lehet, hogy a Zoom-hívás nem sokban különbözik a FaceTime-csevegéstől, de az olyan szolgáltatások hozzáadásával, mint amilyen a 3D-s objektumok megosztása, még izgalmasabb lehetőséget kínálhat a kevert valóság felhasználásra.