Ideje cserélni az akkumulátort, gondolhatják sokan, akiknek meggyűlik a bajuk ez idő tájt a töltéssel. Pedig lehet, hogy valami más a ludas, például a téli mínuszok.
Fagy, szél, mínuszok. A kinti kellemetlen hőmérsékletnek van egy telefonokat és okosórákat is érintő hatása. Az eszközök töltése esetenként hirtelen leáll, majd a nap folyamán újra rendeződnek a dolgok. Ha ön is szembesült már ezzel a problémával, érdemes megfontolnia, hogy a készüléket a hideg helyről (például autó, garázs, melléképület) a meleg szobába viszi, és türelmesen vár. Ezúttal ugyanis nem hibáról, hanem egy szándékos funkcióról van szó.
Az újratölthető eszközöknek van egy üzemi hőmérsékleti tartományuk, van egy felső és egy alsó határ, amelyen túl az akkumulátor egyfajta „biztonságos üzemmódba" kerül, hogy megvédje magát a sérülésektől. Más márkáknál is jellemző példa olvasható az Apple felhasználási útmutatóiban: míg az eszközök tárolási hőmérséklete -20 és 45 fok közé esik, addig az optimális működési hőmérséklet tartománya ennél szűkebb: 0-tól 35 fokig terjed.
Persze nem kell megijedni, ha egy készülék nagyon lehűlt, és nem töltődik, a legbiztonságosabb bevinni egy 18–22 fokos szobába, és hagyni, hogy lassan átmelegedjen. Nem érdemes különféle fűtési trükkökhöz folyamodni, mert azok árthatnak akkumulátornak.
Ez persze nem csak hidegben fontos: aki a meleg nyárban az autóban felejti a készülékét, annak előbb hűtenie kell, mielőtt használná és főleg töltené.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.