Tech hvg.hu 2024. január. 19. 18:03

Nincs megállás, újabb leépítések jönnek a Google-nél

Leépítéseket jelentett be az alkalmazottaknak kiküldött levélben Google vezérigazgatója. Sundar Pichai ígéri, hogy a tavalyihoz hasonló mértékű intézkedésekre nem kell számítani, de azért sokan meg fogják érezni az átalakítást.

Sundar Pichai, a vállalat vezetője az idei évben esedékes leépítésekről ír az alkalmazottaknak. A szerdán kiküldött tájékoztatásban az erőforrás-elosztással kapcsolatos döntésekről esik szó bizonyos területeken – írja a The Verge. A vezérigazgató szerint a 2024-es változások a feladatok elvégzésének egyszerűsítéséről, valamint a végrehajtás felgyorsításáról szólnak.

A szép megfogalmazás munkavállalói oldalról annyit jelent: többen ki lesznek rúgva.

Pichai szerint az elbocsátások nem érintenek majd minden részleget, és mértékük nem éri majd el a tavalyi 12 ezer fős számot. Persze, ha már a patikamérlegen kimért megfogalmazásokról beszélünk: 11 999 elküldése után még teljesülne az ígéret.

A Google nem az egyetlen cég, amelyik karcsúsít: hasonló lépésre szánta el magát a Meta, a Zoom, a Humane (amely még piacra sem dobta első termékét), a Discord és még sokan mások.

Amikor tízezreket rúgnak ki éppen, megéri programozónak állni? Lesz ebből itthon milliós fizetés?

Az elmúlt hónapokban két dologról szólt a technológiai ipar: az elbocsátásokról és a mesterséges intelligencia berobbanásáról. Mindkettő jelezheti azt, hogy az évek óta hangoztatott programozóhiánynak vége van, ezért az iparági szereplőket és magát a mesterséges intelligenciát is megkérdeztük, mire számíthatnak azok, akik kódolásra adnák a fejüket.

A folyamatot alapvetően két dolog generálja: az, hogy a koronavírus-járvány idején rengeteg embert vettek fel a cégek, a másik pedig, hogy a mesterséges intelligencia már a programozók állását is kezdi elvenni.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Szentirmai Áron 2025. május. 10. 10:00

Lesből támadó halál – megedzhetjük-e a szívünket, amikor sportolunk?

Az elmúlt években drasztikusan visszaszorult a sportolás közben bekövetkező szívhalál, miközben évtizedek óta stagnál a hirtelen szívleállás gyakorisága. Minek köszönhető ez a fordulat? Mekkora terhelést jelent a sportolás a szívnek, edzhetjük-e a vért pumpáló szervet, és miért gyakoribb a hirtelen szívleállás az amatőr sportolók körében? Hogyan sportoljunk, ha szívproblémáink vannak, kockázatos-e kávét inni edzés előtt? Három kardiológussal beszélgettünk.