Tech hvg.hu 2024. január. 17. 17:03

Sírva fog fakadni, ha kipróbálja a YouTube egyik funkcióját

Régóta vannak úgynevezett hangulatszűrők a YouTube Musicban, melyek közül talán a legérdekesebb a Cry (sírás) nevű, amely nem az örömkönnyeket hivatott kicsalni, ugyanis kifejezetten szomorú számokat csoportosítottak mögé.

A hangulatszűrők a 2020 végén bevezetett, tevékenységsáv (activity bar) részét képezi, amely lehetővé tette a felhasználók számára a kiválasztott zenék elérését négy kiemelt tevékenységhez: Edzés, Fókusz, Pihenés és Ingázás, illetve a Podcast. Később hozzáadtak egy ötödik, Energizálás kategóriát. Ha valaki megérint egy elemet ezen a sávon, egy dedikált, személyre szabott kezdőlapra kerül, amelyen a választott témához kapcsolódó lejátszási listákat talál, pl. „neked mixelve”, „hallgasd újra” vagy a „könyvtáradból”.

A most hozzáadott hangulatszűrők a következők: (a már említett) sírás, buli, románc, jó érzés, alvás.  A felhasználók már tárgyalják is a Redditen az új szűrőket, többeket megmosolyogtat a „sírásra késztetés”, és vannak, akik arra kíváncsiak, vajon milyen különbség lesz a Sleep (alvás) és a Relax (relaxáció) kategória között.

Reddit

Érdekes kérdés, hogy miként határozza meg a „sírás” kategóriát a YouTube Music algoritmusa, tekintettel arra, hogy amiről az egyik ember sír, attól egy másik megborzong, esetleg unalmasnak találja. Van viszont egy biztosabb módszer erre: ha netán újabb áremelést jelentene be a YouTube.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.