A Google a jövőben minden weboldalt eltárol a saját gyorsítótárában, függetlenül attól, hogy ezt a weboldalak készítői szeretnék-e.
A Google majdnem három évvel ezelőtt vezette be a Chrome böngészőnél a szabad fordításban visszamenőleges gyorsítótárnak nevezett funkciót. Azért, hogy gyorsabban töltődjön be egy adott weboldal akkor, amikor a böngészőben az előre és visszafelé navigáló gombokra kattintva mozog valaki. Ezt úgy érte el a böngésző, hogy az oldalt – a JavaScript-kódjaival együtt – eltárolta a gyorsítótárban, és csak onnan töltötte be az oda-vissza kattintásokkor.
A weboldalak készítőinek eddig lehetőségük volt arra, hogy letiltsák a Back/Forward Cache (BFCache) funkciót. A Bleeping Computer most azt írja, a Chrome a jövőben figyelmen kívül fogja hagyni a weboldal forráskódjában erre vonatkozó részt, így a weboldalakat akkor is el fogja tárolni a gyorsítótárban, ha a fejlesztők ellenkező utasítást adtak az oldalon.
Van egy titkos olvasási mód a Chome-ban, így hívhatja elő
A Google Chrome számítógépes és androidos verziójában is előhívható a weboldalak egyszerűsített módja: a zavaró elemektől megcsupaszítva a szövegek sokkal kényelmesebben olvashatóvá válnak.
A Google szerint így járnak jobban a felhasználók, akik gyorsabban, zökkenőmentesebben böngészhetnek.
Fejlesztők azonban aggodalmukat fejezték ki a változtatás miatt, mondván a Chrome így olyan oldalakat is eltárolhat a gyorsítótárban, amelyek érzékeny adatokat tartalmaznak. Ráadásul ha a felhasználó visszanavigál egy oldalra, akkor már elavult – korábban megadott – adatokat fog ott találni azokon a szájtokon is, ahol fontosak a pillanatnyi értékek.
Története egyik legnagyobb változása jön a Chrome böngészőbe
Rövidesen búcsúzhatunk a nyomkövető sütiktől, jön helyette egy teljesen új, még biztonságosabb megoldás.
A Google közölte, először csak szűk körre terjeszti ki a változást, majd kiértékeli a tesztidőszak eredményeit.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.