Tech hvg.hu 2023. december. 08. 19:03

„Ó, ez androidos? Nekünk ez nem kell. Azt hittem, iPhone” – mondták a rablók, majd visszaadták a mobilt a tulajdonosnak

Különös rablás zajlott nemrég Washingtonban, a rablók ugyanis nem voltak elégedettek a zsákmányolt mobillal – így inkább visszaszolgáltatták azt.

Igencsak határozott telefonpreferenciával rendelkező rablókról számolt be egy cikkében az ABC7. Mint írják, novemberben egy Washington D.C.-ben élő férfit rabolt ki két maszkos fegyveres, miután leparkolta a felesége autóját, és visszaindult a lakásukba. A történteket a feleség idézte fel.

A két rabló – vagy ahogy a nő hivatkozott rájuk, „maszkos úriember” – mindent vitt, ami a sértett zsebében volt, ideértve a telefonját és a jármű kulcsát is. A rablók már épp el akartak hajtani a lopott autóval és portékával, amikor nem várt fordulat állt be az események láncolatában.

A rablók ugyanis rájöttek, hogy a telefon androidos, ami nekik nem kell.

A feleség szerint a két férfi, mielőtt elhajtottak volna, szemügyre vette a készüléket, hogy mégis mit zsákmányoltak.

„Ó, ez androidos? Nekünk ez nem kell. Azt hittem, iPhone” – hangzott el az egyik rabló szájából, majd egyszerűen visszaadta a mobilt a jogos tulajdonosnak.

Lenézik azokat, akiknek androidos telefonjuk van - az legfeljebb a szülők mobilja, akik a középkorban élnek, ezt vallják az amerikai fiatalok

Nem túl jó hír a Google és összességében az androidos telefongyártók számára, hogy egy óriási piacon, az Egyesült Államokban élő tinik jelentős része lesajnálja azokat, akiknek Android rendszert futtató telefonjuk van.

Noha a telefon megmaradt, a nő szerint fenekestül felforgatta az életüket az eset, ugyanis a kenyerüket ételfutárkodással keresték, amihez az ellopott gépjármű elengedhetetlen volt.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.