Tech hvg.hu 2023. november. 30. 17:03

Ilyen van? Az Apple megoldotta, hogy az androidos telefonok gyorsabban tölthetőek legyenek

Az Apple maga osztotta meg a saját fejlesztésű MagSafe vezeték nélküli töltési megoldásának a részleteit, így készülhetett el az az új szabvány, ami az androidos készülékek számára is elhozza a még jobb töltési módot.

Mint arról beszámoltunk, a vezeték nélküli technológiákra szakosodott Wireless Power Consortium (WPC) még januárban mutatta be a Qi vezeték nélküli töltési technológia utódját, a Qi2-t. Az már januárban világos volt, hogy az új megoldás több ponton is hasonlít az Apple által az iPhone 12 óta alkalmazott MagSafe-hez, ugyanakkor most egy érdekes részlet is napvilágot látott a fejlesztéssel kapcsolatban.

Történetesen az, hogy a WPC-vel maga az Apple osztotta meg a MagSafe-technológia részleteit, ezáltal oroszlánrészt vállalt a Qi2 kifejlesztésében.

Aki kicsit is ismeri az Apple-t, az megeshet, hogy a fenti mondatot kétszer olvasta el, hogy jól értelmezte-e azt. A cég ugyanis határozottan nem arról híres, hogy a saját technológiáit megosztaná másokkal, sőt: jellemzően ragaszkodnak a saját megoldásaikhoz, és legfeljebb szabályozói nyomásra lépnek a szabványosítás útjára. Így történt ez az USB-C-re történő idei átállás esetében is.

Szinte hihetetlen: szóba fog állni az androidos mobilokkal az iPhone

Hamarosan az Apple is alkalmazza az RCS-protokollt, ami azt jelenti, hogy az android és iPhone-készülékek közötti üzenetküldés is jobb lesz - száműzve az SMS/MMS-t.

A MagSafe azonban valóban egy olyan dolog, ami vitathatatlanul jó: egy mágnes segítségével rögzül a kompatibilis töltő a készülékre, így csak abban a pontban lehet felhelyezni, amelyben a töltési teljesítmény tökéletes.

Mint a Phone Arena írja, azt érdemes megjegyezni, hogy nem minden Qi2-es töltő lesz mágneses. Kétféle megoldás lesz az új szabvánnyal: az egyikben az Apple-féle Magnetic Power Profile (MPP) lesz, maximum 15 wattos töltési teljesítménnyel, és mágnessel. Ez a klasszikus MagSafe.

A másik már az úgynevezett Extended Power Profile-ból (EPP) alap köré fog épülni. Mágnes itt nem lesz, de a töltési teljesítmény már 30 wattig is felkúszhat.

Az új megoldással javulhat a töltési hatékonyság, valamint – természetesen – az egyes készülékek közötti átjárhatóság is a tartozékok viszonylatában. Ráadásul, ha egy mobilgyártó beépíti a mágnest a készülékeibe, a MagSafe-kiegészítők előtt is megnyílik a kapu. Ezek lehetnek például kis pénztárcák is.

MagSafe kiegészítő egy iPhone 12 készüléken.
Apple

Az azonban egyelőre nem ismert, hogy mikor és mely gyártók kezdhetik beépíteni a készülékeikbe a Qi2-t.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.